Xbasket.net – extra basketbalový nášup informací

Dne 20. září 2012 vstupuje na basketbalovou mapu Xbasket.net. První český web o basketbalu, nabízející kombinaci zpravodajství zpod bezedných košů a statistik.

Webový portál Xbasket.net bude především cílit na český basketbal a nabídne souhrnné informace z ženské basketbalové ligy (ŽBL), národní basketbalové ligy (NBL) i obou 1. lig.

Mládež bude zastoupena kategoriemi U15, U17 a U19 a podpořena Projektem českých nadějí, jehož náplní je přiblížit budoucí kandidáty reprezentačního dresu.

Těšit se můžete na blogy dvou reprezentantů. Pavla Pumprly a Ondřeje Balvína s jeho videopříspěvky.

V rubrice „Jak to slyší“ bude propojen basketbal s muzikou .

Basketbalovým příznivcům přiblížíme historii této krásné hry.

Ochuzeni nebudete ani o nejlepší ligové soutěže, včetně NBA. Prostor dostanou jak evropské poháry, Euroliga a EuroCup, tak národní.

„Vše na jednom místě,“ uvádí šéfredaktor Tomáš Borůvka se svým týmem, že krom obsáhlého zpravodajství ze světa basketbalu jsou na webu k dispozici výsledkové statistiky.

Složení redakce Xbasket.net s uvedením jejich zaměření:

Tomáš Borůvka; tomas.boruvka(at)xbasket.net (NBL, 1. liga mužů, ženy U15, U17 a U19, Euroliga)
Jiří Fanta; jiri.fanta(at)xbasket.net (Euroliga, zahraniční soutěže)
Václav Víška; vaclav.viska(at)xbasket.net (ŽBL, 1. liga žen)
Petr Čeněk; petr.cenek(at)xbasket.net (muži U15, U17 a U19)
Václav Rutsch; vaclav.rutsch(at)xbasket.net (NBL, Euroliga)
Zdeněk Kejla; zdenek.kejla(at)xbasket.net (NBL, 1. liga mužů)
Milan Strmiska; milan.strmiska(at)xbasket.net (Češi a Češky v zahraničí)
František Nerad; frantisek.nerad(at)xbasket.net (NBL)
David Homola; david.homola(at)xbasket.net (NBL, EuroCup)
Viktor Mikeš; viktor.mikes(at)xbasket.net (NBA)
Michal Honzák; michal.honzak(at)xbasket.net (NBA)
Daniel Sitek; daniel.sitek(at)xbasket.net (NBA)

 • Sanarkas

  Proboha Borůvka šéfredaktor. To bude stejná blamáž jako na basketbal.cz

  • Vaclav_Viska

   Už teď můžete srovnat s basketbal.cz šíři informací, která je na xbasket.net rozhodně větší.  Posuďte také úroveň (stylistickou a jazykovou) jednotlivých příspěvků – myslím, že budete na našem webu příjemně spokojen. A stran pana Borůvky – basketbal.cz vedou jedinci, kteří o seriózním vedení jakéhokoliv média nemají žádné ponětí, takže role šéfredaktora v podobném týmu nemá moc pravomocí (bohužel). Budeme rádi za Vaši přízeň na xbasket.net a fandíme také basketbal.cz.

   • Descante

     Kdepak, ani náhodou! Člověk který má problémy se spisovnou češtinou a je schopen nasekat několik chyb v jednom článku, o stylistické úrovni nemluvě, se může nazývat klidně šéfredaktorem, ovšem to nemění nic na faktu, že se takové články nedají číst. Viz dnešní o Kolínu – manažera Sodomu nazve Milanem, Portoričana Portičanem a z Gonzaleze udělá Gonzalese. Aha, asi to je proto, že má nad sebou někoho, kdo o serióznosti vedení média nemají představu.

 • Frogas123

  Zdravím. Jsem rád za každý počin, který přiblíží světu basketbal. Mám ale dotaz: Vy výše uvedení jste se trhli od Basketbal.cz, nebo je to nějaká odnož, nebo jak to vlastně je? Ať je to jakkoliv, fandím Vám, jen chci být v obraze.
  Díky za info.

  • Tomas_Boruvka

   Jedná se o nový projekt, jenž nemá s basketbal.cz nic společného. Pouze se shoduje v tom, že zde působí podstatná část bývalých redaktorů bb.cz.