Vysvědčení východočeského derby v KNBL

Dvanácté vzájemné utkání o ligové body se muselo divákům v ČEZ Areně líbit. Hrál se rychlý a pohledný basketbal, který domácí ve druhé půli vyšperkovali řadou skvělých kombinačních akcí a zakončili „stovkou“ z ruky Jiřího Šouly.

Svitavy přijely s pověstí nebezpečného soupeře, který se opírá o sílu zámořské posily Abercrombieho pod košem a řadu výborných střelců z perimetru. Domácí trenér však své svěřence dobře připravil a po zahřívací první čtvrtině přišla pardubická smršť během které si Beksa vytvořila dvacetibodový náskok a utkání prakticky skončilo.

Po přestávce to hosté zkoušeli svoji největší zbraní, úspěšnými trojkami, ale pardubičtí hráči vždy dokázali odpovědět a nakonec vzali hostům náladu a ti působili otráveným dojmem. Výrazný náskok dal Bohunickému možnost nasadit i všechny mladíky, kteří tak odehráli dvouciferný počet minut a Šoula se Šoukalem nastříleli svoje maximum sezony.

Ve svitavském tými si další double-double připsal Abercrombie (17 b.+10 d.). Stínem utkání je zranění Ondry Kohouta, který po 150 vteřinách opustil palubovku se zraněnou rukou a odjel do nemocnice s vykloubeným palcem.

BK JIP Pardubice – Qanto Tuři Svitavy 103:74 (24:21, 50:32, 73:57)
Body: Pandula 25, Bohačík 20, Šoukal 14, Šoula 12, Půlpán 9, Wall 7, Kotas 6, Škranc 4, Kohout, Sanders, Příhonský po 2 – Votroubek 20, Abercrombie 17, Macela 11, Šotnar 8, Špaček 6, Teplý 4, Bašta, Vaňák po 3, Šindelář 2.

TH: 17/15 – 26/12
Trojky: 6 – 8
Doskoky: 40 – 40
Ztráty: 8 – 11
Fauly: 28 – 23

Rozhodčí: Lukeš, Hruša, Blahout
Diváků: 1440

MVP utkání: Petr Bohačík – po Pandulovi druhý nejlepší střelec týmu. Po odstoupení Kohouta měl na starost Američana v dresu Svitav a vedl si velmi dobře. Odvedl také velký kus práce v organizaci hry domácích.

Zklamání utkání:
Michal Šotnar – obvyklá opora Turů se tentokrát příliš neprosadila. Své renomé si pokazil špatnou střelbou šestek (ani jeho spoluhráči v TH si nevedli o moc lépe), ale taktovka na rozehrávce mu moc nesedla.

Řekli po utkání:

Stanislav Petr – „Vítězství domácích bylo jednoznačné. Rozhodly o tom tři věci: domácí nás přehráli v rychlosti, agresivitě a dynamicky. Po první čtvrtině, která byla vyrovnaná, přidali v obraně,to nás stálo spoustu sil v útoku. Naše byly dlouhé, nepřesné, nevycházely nám útočné systémy, dostávali jsme se do těžkých střel, po doskoku nebo zisku nás trestali rychlými protiútoky a získali rozhodující náskok dvaceti bodů. Pak už to pro nás bylo těžké, zvlášť když hráči viděli, že domácí jsou, jak se říká, na koni.“

Dušan Bohunický - „Zápas byl rozhodnutý už v první polovině. Byly tam určité sinusoidy v první části hry, kdy jsme se nedostávali v přechodové fázi tak, jak jsme chtěli. Úvod nebyl z naší strany tak dobrý co se týká útoku, samozřejmě určitý vliv na to mělo zranění Ondry Kohouta a to nás limitovalo. To, že jsme pak byli v nízké sestavě v dalším průběhu bylo určitým faktorem, kterým jsme se dostávali do jednoduchých situací, začali jsme lépe bránit, napadat hráče už na útočné polovině. Celkový průběh z naší strany byl od 12. minuty jednoznačný i když tam pak byly některé minuty, kdy se hosté přiblížili na dvacet bodů, ale to v takových zápasech bývá a koncentrace hráčů už není taková.“

Zdroj foto: bkpardubice.cz