Vysvědčení utkání Pardubice – Opava

Do pardubické ČEZ Areny přijela Opava zdecimovaná marodkou a na její hře to bylo znát. Díky volnější hře domácích se jejím hráčům podařilo v úvodních šesti minutách být ve vedení, ale bylo to spíš úspěšnou střelbou šestek než hrou v poli.

Beksa se dostávala do tempa pozvolna a začala se výrazněji prosazovat až v závěru první půle, kdy si vypracovala dvouciferný náskok. Rozhodující chvíle přišly na začátku druhého poločasu.

To se náskok Východočechů přehoupl přes dvacítku a opavským hráčům jakoby docházel dech. Zatímco domácí kouč mohl využít všech dvanácti hráčů, opavský Petr Czudek se mohl spoléhat prakticky jen na osm a to bylo x-faktorem utkání.

Pardubičtí dokázali využít výškové převahy pod košem, kde jasně přeskákali soupeře a navíc dobře pokrývali protihráče na perimetru.

BK JIP Pardubice – BK Opava 102:74 (25:21, 51:38, 82:56)
Body: Kohout 21, Bohačík 16, Pospíšil 12, Škranc 11, Půlpán 11 (7 as.), Kotas 8, Wall 7, Pandula 6, Příhonský 6, Sanders 2, Šoula 2 – Klečka 20, Šiřina 16, Blažek 11, Vlček 10, Kvapil 9, Dokoupil 5, Lyčka 2, Cvek 1.

TH: 23/17 – 22/18
Trojky: 9 – 6
Doskoky: 48 – 25
Ztráty: 14 – 19
Diváků: 840
Rozhodčí: Vyklický, Kučera, Heinrich

Nejlepší hráč:
Ondřej Kohout – dokonale využil výškové převahy a především pod košem Opavy si dělal co chtěl. Připsal si 8 doskoků , vynutil si 7 faulů protihráčů. Jeho předností je střelba přes hlavu.

Zklamání zápasu:
Viktor Cvek – i když dostal příležitosti víc než dost (32 minut) nedokázal toho využít víc jak k jednomu bodu. Dnešní zápas se mu totálně nepovedl.

Řekli po zápase:

Petr Czudek: „My jsme relativně vydrželi I. poločas. Kdybychom se vyvarovali několika ztrát, mohlo to být vyrovnanější. Soupeř točil celý zápas 12 hráčů, my jen 8 a tak bylo jasné, že s tím jak Pardubice hrály rychle, s velkou energií, bude jejich náskok narůstat. Tím, že jsme v takových sestavách, tak nehrajeme to, co jsme hráli. Měl jsem strach, že nás domácí přeskáčou ještě víc, přeskákali nás o 23 míčů a to je takový náš průměr. My bychom museli excelovat na trojkách, což se nedělo, soupeř si nás pohlídal a výsledek je takový, jaký je.“

Dušan Bohunický: „Chtěli jsme vstoupit do zápasu s tím, že budeme chtít využít nekompletní sestavy Opavy tak, že budeme hrát do vnitřního prostoru. Hned v úvodu zápasu jsme tam dostávali míče, ale myslím si, že jsme nebyli dostatečně agresivní, jak bych si představoval. V I. půli jsme se až moc přizpůsobili hře Opavy, ale ve druhém poločase jsme začali hrát rychleji dopředu, dali spoustu snadných košů a utkání jsme kontrolovali. Řekl bych, že rozhodující byla naše širší rotace.“

Ondřej Kohout: „Z naší strany může panovat spokojenost, protože jsme zápas zvládli. Pomohla nám marodka Opavy, dokázali jsme využít naší převahy pod košem, kde soupeři vypadli nějací hráči, takže tam byl slabší. Ze začátku nám to chvíli trvalo, ale postupně jsme se dostávali do rytmu a rozhodla naše širší rotace i větší výšková síla, jak pod košem, tak i na pozicích zvenku. Hodně jsme si pomohli i útočným doskokem.“

V tomto utkání nastoupil ke svému 500. utkání v NBL Zbyněk Pospíšil a od vedení BK JIP Pardubice převzal před začátkem zápasu pamětní plaketu.