Vysvědčení polabského derby v KNBL

Utkání týmů z měst, která jsou od sebe vzdálena něco přes 40 kilometrů, mělo vyrovnaný průběh a žádný z nich si nevytvořil dvouciferný náskok.

Hosté v Areně Pardubice byli lepší v úvodní čtvrtině, kdy využívali výškovou převahu zásluhou Chána, ale od druhé čtvrtiny diktovali tempo hy domácí. Ti hráli stále bez čtveřice Pospíšil, Kohout, Šoukal a Kotas, ale už se Sandersem, který se nakonec ukázal x-faktorem.

Na konci první půli Beksa soupeři odskočila a ještě na začátku druhého poločasu to vypadalo, že má utkání pevně v rukou.

Soupeř ale bojoval, ve 29. minutě Hammondem vyrovnal, domácí kolínský nápor odrazili a o čtyři minuty nato znovu vedli (60:53). Field spolu s Chánem se postarali o další vyrovnání a ve 37.minutě po šestkách Machače Kolín vedl 64:62.

Třiapůlminuty před koncem přišly velké chvíle nejzkušenějšího muže na palubovce, Ella Sanderse, který obral o míč Ličartovského, smazal soupeřův náskok a nakonec posledním košem rozhodl utkání.

Jak poznamenali po utkání oba trenéři, výhru by si zasloužila obě mužstva. Pardubičtí vítězstvím přerušili sérii porážek a vrátili se na čtvrté místo v tabulce. Za situace, ve které se Beksa v současnosti nachází, jsou to pro ní zlaté body.

BK JIP Pardubice – Geosan Kolín 66:64 (17:19, 41:37, 55:53)
Body: Pandula 24, Půlpán , Sanders, Škranc po 10, Bohačík 9, Hezekiah 2, Příhonský 1 – Field 18, Chán 17, Machač 12, Hammond 8, Horák 4, Ličartovský 3, Faifr 2

MVP utkání:

Dušan Pandula – potvrdil svoji současnou výbornou formu a při současné situaci jeho týmu je opravdovým tahounem. Proti Kolínu byl motorem Beksy a svoji hrou dával energii spoluhráčům.

Zklamání utkání:

Jobbi Wall – tento zápas se mu vyloženě nepovedl a poprvé v pardubickém dresu vyšel bodově naprázdno. Na jeho výkonu se podepsaly rychlé fauly, které nasbíral a pak jakoby se bál. Upřít mu ale nelze snahu, bohužel tentokrát to bylo málo.

Řekli po utkání:

Predrag Benaček: „Hrálo se velmi bojovně. Soupeř zaslouženě vyhrál, ale kdyby dnes vyhrál Kolín, bylo by to taky zaslouženě, protože kluci bojovali 40 minut. V tom závěru se ale ukázala zkušenost Sanderse, který pár hodin předtím sundal sádru. Získal míč v obraně a dal koš z protiútoku, pak trefil další střelu a tím získal vítězství pro Pardubice. Bohužel u nás se znovu projevila slabina na postu rozehrávače a to je ta příčina, proč jsme prohráli. Gratuluji Pardubicím k vítězství.“

Dušan Bohunický: „Souhlasím s tím, že dnes si zasloužily vyhrát oba týmy. My, v té sestavě, ve které současně hrajeme, jsme chtěli hrát hodně aktivně směrem na útočnou polovinu. Tím, že se hostující tým dostal do hry do vnitřního prostoru a my jsme nedokázali v úvodu pokrýt několik situací, dostali jsme se do postupného útoku, který nás držel v zápase. Dokázali jsme využít jednoduchých clon, hráli jsme dobře pick and roll a to nám přinášelo úspěch. Ve druhé půli jsme se extrémně trápili na útočné polovině. Myslím si, že kdybychom dokázali proměnit otevřené pozice a lay-upy, které jsme měli dát, zápas by tak měl úplně jiný charakter. Nicméně si tohoto vítězství hrozně moc cením, je to v období, kdy se potýkáme se zraněními, celkově trénink, práce je nyní o hodně náročnější. Hráči nehrají na svých pozicích na kterých by měli. Velice si vážím i toho, že jsme dokázali uhrát 64 bodů z pohledu obrany, i když samozřejmě byly momenty, které bychom si mohli vyčítat. Pro mě je toto vítězství velice cenné.“

David Škranc: „Zápas se mi líbil jak od Kolína, tak od nás. Byl to dobrý výkon od obou týmů. Chtěli jsme eliminovat hru Aleše Chána v dolním postavení, ale to se nám ze začátku moc nedařilo. Postupem času se nabalil fauly a musel ze hřiště pryč, pak jsme mohli v pohodě hrát.“

Zdroj foto: bkpardubice.cz