MS juniorů: Španělé skončili v Praze pátí, Chorvaté osmí

Španělé přehráli Kanadu a jsou pátí

Ani uzdravená opora Trey Lyles a jeho 25 bodů a 17 doskoků neodvrátily porážku týmu javorových listů a z pátého místa na letošním šampionátu se tak radují mladí Španělé. K vítězství je dovedli především dlouháni; robustní Willy Hernangomez se umě doplňoval se „skokanem“ Juanem Saizem a oba dohromady zaznamenali 33 bodů a 17 doskoků. Zbývající hráči Španělska navíc dokonale vyřadili ze hry rozehrávače Terrella Ennise McIntyrea, který notně zaostal za svým obvyklým průměrem.

Španělsko – Kanada 72:68 (Saiz 18, Hernangomez 15, Vicedo 12 – Lyles 25, Rathan-Mayes 12, Ennis McIntyre 7)

Chorvaté zakončili mistrovství na osmém místě

Mladým Chorvatům letošní šampionát nevyšel a závěrečný zápas o 7. místo s Čínou pro ně skončil nezdarem. Číňané zaznamenali v utkání devatenáct trojek a v jednu chvíli už vedli rozdílem 34 bodů. Trenér Brajković dal při derniéře příležitost náhradníkům; hvězda týmu Dario Šarić odehrála pouze úvodních pět minut a po zbytek zápasu z lavičky jen smutně přihlížel trápení spoluhráčů. Nebýt zlepšeného výkonu v závěrečné čtvrtině, skončil byl zápas pro Chorvaty ostudou.

Chorvatsko – Čína  80:94 (Mustapić 24, Marin 18, Gabrić 12 – Gao 33, Juan 23, Heng 8)