Sestava víkendu EXL U17

Tentokrát jsme pro vás připravili sestavu víkendu.

1- Martin Nábělek

Kroměřížský odchovanec, který letos hraje za Prostějov, nastřílel Nymburku 15 a Pardubicím 21 bodů. Tento talentovaný rozehrávač reprezentoval české barvy na ME U16 B v Makedonii. Zde dostával 23,3 minuty na zápas a v průměru měl 8,4 bodů a 2,9 asistence. V minulosti získal týmové (2. místo MČR U15 2013), ale i spoustu individuálních ocenění. Ač není moc vysoký (173 cm), má velmi dobrý výskok a excelentní rozhled při hře. V letošní sezóně dává 19,6 bodů na zápas a i díky němu je Prostějov zatím na 2 místě.

2- Marek Ivan                                                  

Nymburské křídlo vedlo o víkendu svůj tým nejdříve proti Prostějovu s 21 body a v nedělní porážce s Brnem nastřílelo 22 bodů. I přes jednu porážku je Ivanův tým na 1. místě a on s 16 body na zápas je lídrem týmu. V týmu je nejlepším trojkařem, když se mu jich zatím povedl trefit 8.

 

3- František Váňa

I když na pozici 3 zase tolik nehraje, tak v této sestavě víkendu mu tento post patří. Prostějovský základní kámen, také reprezentoval ČR na ME U16 B v Makedonii. Dokonce byl i nejlepší střelec týmu s 10,6 body na zápas. O víkendu se mu střelecky dařilo. Nymburk zatížil 29 body, včetně 3 trojek. Proti Pardubicím nastřílel 20 bodů. Váňu zdobí především střelba za 3 body. Za 8 zápasů jich zatím nastřílel 25, což jsou asi 3 trojky na zápas a řadí se tím na 2. místo v EXL U17. Na utkání má průměr 24,6 bodů a je pro zatím nejlepším střelcem v letošní sezóně.

4-  Michael Hartig

Tahoun ze Sokola Pražského nastřílel nejdříve v sobotu 28 bodů Ostravě a v neděli Novému Jičínu 31 bodů. I Hartig se před sezónu podílel na reprezentaci ČR. S 2,9 získanými míči na zápas jich měl nejvíc v celém týmu. Ve svém týmu je jednoznačným střeleckým lídrem, když má na zápas 23.1 bodů a je na 2. místě v pořadí střelců EXL U17.

5- Michal Kozák

Plzeňský pivot se o víkendu ukázal proti USK a Litoměřicím shodně 22 body. Kozák patří mezi další reprezentanty. V českém výběru měl nejvíce doskoků (7,4 na zápas) a bloků (1,3 na zápas). Kozák zatím při každém zápase vládnul pod košem. To mu přineslo průměrně 20,8 bodů. Ale i přes jeho pravidelně dobré výsledky, se jeho týmu zatím moc nedaří, když mají pouze 2 výhry a 6 proher.

Zdroj foto: Hynek Sladký