Sestava víkendu 10. a 11. kola kadetů U17

I tentokrát vám přinášíme sestavu víkendu z Extraligy kadetů U17. Do ní se dostali 3 hráči narození v roce 1999, kteří byli u hodně zajímavých výsledků.

1.- Martin Nábělek

Na pozici rozehrávače je i pro tuto sestavu víkendu kroměřížský odchovanec. V sobotu dokázal nastřílet v Plzni 31 bodů, ke kterým mu pomohli i 4 úspěšné trojky. Zápas, který podle Prostějova neřídili rozhodčí nejlépe (známky rozhodčích 3,5 a 4), skončil nakonec prohrou pro Nábělkův tým 83:75. V nedělním utkání dal 21 bodů proti GBA, ale jeho tým znovu prohrál. Škoda, že se tento víkend k Nábělkovi nepřidali další dvouciferný střelci, než pouze Váňa a v sobotu Kubát.

 

2.- Jakub Tůma

Tuto pozici tentokrát obsadil litoměřický odchovanec v dresu USK. V sobotu jeho tým prohrál nejmenším možným rozdílem proti Ostravě 64:63. V tomto zápase nastřílel 17 bodů. V neděli byl se svými 14 body tahoun týmu při debaklu Nového Jičína 37:79. Tůma je s 13 body na zápas druhý nejlepší střelec svého týmu. Uvidíme, jestli se jeho USK dostane do play-off. Zatím jsou na 9. místě, ale mají stejný počet bodů, jako dalších pět týmů.

3.- Michal Šulc

Pozici vyššího křídla obsadil havlíčkobrodský odchovanec, který hraje v Brně. V sobotním zápase nestačil jeho dobrý výkon zakončený 15 body, když prohráli s GBA 86:60. A v neděli nestačilo Šulcových 16 bodů proti Plzni, kde jeho tým padl až v prodloužení 92:88. Šulc je ročník narození 1999, tudíž hraje s o rok staršími borci. Jeho silná stránka je dobrý útočný doskok, po kterém pak lehce skóruje. I v minulosti se mu dařilo, například v roce 2010 dotáhnul Havlíčkův Brod k bramborovým medailím na NF v Ostravě.

 

4.- Kryštof Kulčák

Tento post patří Kulčákovi z GBA. Ten pomohl v sobotu 10 body k důležité výhře 86:60 proti silnému Brnu, které porazilo první Nymburk. Ale více se mu dařilo v neděli. To se mu povedlo nastřílet 20 bodů a byl tahounem v překvapivé výhře nad Prostějovem 76:64. GBA se tak, i díky němu vykopala ze spodní části tabulky na slušné 5. místo. Kulčák je také r.n. 1999, ale svojí výškou a herní vyspělostí by to do něho nikdo ani neřekl. V roce 2013 se mu povedlo se svým týmem získat 2. místo na MČR v Pardubicích.

5.- Ondřej Výcha

A sestavu víkendu uzavírá karlovarský odchovanec, který hraje za Plzeň. Výcha nastřílel v důležité výhře 83:75 nad Prostějovem 21 bodů. V nedělním dramatickém zápase proti Brnu, dotáhnul Plzeň svými 25 body k výhře 92:88 po prodloužení. I Výcha je r.n. 1999 a v minulých sezónách hrával za BA Spartu. V letošní sezóně tvoří skvělou podkošovou dvojici s reprezentantem Kozákem. Spolu dávají 36 bodů na zápas, tedy polovinu celého týmu.