Sestava 8. a 9. kola extraligy juniorek

Představujeme sestavu posledního dvoukola juniorek. Na každou pozici byla vybrána hráčka, která zazářila svými výkony.

1 – Jolana Krejčová

Ačkoliv na pozici rozehrávačky hraje letos poprvé, svou roli zvládá skvěle. Poslední hrací víkend se výrazně podílela na obou výhrách Strakonic, když nastřílela 14 a 15 bodů na hřištích soupeře a zazářila výbornými trestnými hody (20/19). V létě reprezentovala Českou republiku na ME U18 v Portugalsku.

2 – Eva Kopecká

Valosun Brno má na kontě pouze jednu porážku především díky skvělým výkonům Evy Kopecké. I tento víkend byla hlavním faktorem výhry nad Hradcem Králové, když zapsala 22 bodů a 12 doskoků. Jediná asistence ji dělila od triple-double. Celé soutěži vévodí v bodech i ziscích na zápas.

3 – Veronika Voráčková

I přes svůj nižší věk se vysoká křídelnice z týmu BK Strakonice prezentuje velmi dobrými výkony. V sobotním utkání proti Prostějovu se blýskla osmi body, dvanácti doskoky (z toho šest v útoku), osmi asistencemi a čtyřmi zisky. Tento rok zabojuje o reprezentační dres na ME U16.

4 – Tereza Šípová

Nadějná pivotka alternující i na pozici křídla a opora pražského USK v zápase proti Prostějovu získala ceněný triple-double za 28 bodů, 15 doskoků a 10 získaných faulů a dosáhla validity s číslem 43. V celé lize sbírá nejvyšší počet doskoků na utkání a reprezentovala Česko na ME U16 A MS U17.

5 – Julia Reisingerová

Jedním z důvodů, proč se Slovance nepodařilo porazit Spartu, byla tato 193 cm vysoká pivotka. Držitelka dvou stříbrných medailí z ME U16 získala double-double za 26 bodů a 12 doskoků. Přidala ještě 8 získaných faulů a 3 zisky.

Zdroj foto: www.dorkybrno.webnode.cz