Sestava 10. a 11. kola kadetek

Představujeme pětici hráček, která zaujala svými výkony.

1 – Adéla Neubauerová

Dirigentka Prostějova prožívá úspěšný rok. Po vydařeném ME U16, kde pomohla českému týmu k zisku stříbrné medaile a byla dokonce zvolena do All-star teamu, se ji daří i v klubovém dresu. Za tento víkend zaznamenala celkem 54 bodů, když Prostějov porazil USK i Spartu a drží se na druhé pozici extraligy.

2 – Julie Pospíšilová

Slovanka si o víkendu připsala taktéž dvě výhry, které ji posunuly na třetí místo v tabulce. Velký podíl na nich měla tato talentovaná křídelnice, která zatížila konto Proseku čtyřiadvaceti body. Ačkoliv je o rok mladší, je členkou stříbrného týmu z ME a i letos by měla patřit k jeho oporám.

3 – Michaela Krejzová

183 centimetrů vysoká reprezentantka hájící barvy USK Praha se tuto sezónu pyšní skvělou střeleckou formou. Bohužel ani jejích 37 bodů nestačilo na Ostravské palubovce na výhru. Extralize vévodí v počtu vstřelených trojek, za devět zápasů jich nasbírala už šestadvacet.

4 – Michaela Krátká

Druhá tahounka Prostějova. Přestože hraje na pozici menšího pivota, proměňuje minimálně jednu trojku za zápas. Její bodový průměr činí 13.6 bodu a proti Spartě jich vstřelila rovnou devatenáct, včetně tří trojek.

5 – Tereza Vitulová

SŠMH Brno zůstává stále neporaženo a v jeho kádru figuruje nadějná pivotka Tereza Vitulová. Zaznamenává průměrně 13.3 bodu na zápas a svou formu potvrdila i v posledním dvoukole, když zapsala patnáct a sedmnáct bodů. Přidala i úspěšnou tříbodovou střelu a stoprocentní trestné hody.

Zdroj foto: archiv Michaely Krejzové