Sestava 10. a 11. kola juniorek

Extraliga juniorek se přehoupla do druhé poloviny. Kdo zaujal svým výkonem a zasloužil si zařazení do sestavy kola?

1 – Jolana Krejčová

O opětovné zařazení do sestavy kola si svými výkony řekla tato strakonická rozehrávačka. Strakonice na domácím hřišti zaskočily SŠMH Brno a dosud neporažený tým přehrál rozdílem pěti bodů. Krejčová vedla tým jednatřiceti body, pěti doskoky a získala na sebe jedenáct faulů. O den později domácí porazili i Valosun, když otočili jedenáctibodovou ztrátu z prvního poločasu.

2 – Gabriela Andělová

Elitní střelkyně zpoza tříbodového oblouku nezaváhala ani tento víkend. Hradec Králové zdolal Spartu o pouhé tři body a hlavní podíl na výhře měla právě Andělová, která zatížila konto soupeřek třiceti body (trojky 6/3). Přidala deset doskoků a čtyři asistence.

3 – Michaela Krejzová

USK Praha se v neděli stal druhým týmem, který zdolal dosud neporažené Brno. Role lídra se zhostila reprezentantka Michaela Krejzová. Na palubovce strávila bez minuty a půl celý zápas a s dvaceti pěti body byla nejlepší střelkyní svého týmu. Blýskla se výborným procentem střelby za tři body, proměnila hned čtyři střely ze šesti.

4 – Eliška Malá

185 centimetrů vysoká pivotmanka byla dalším důležitým faktorem při výhrách Strakonic nad brněnskými celky. V sobotu pomohla výhře dvanácti body a pěti doskoky. O den později nastřílela bodů osmnáct, doskočila čtyři míče a v obraně se blýskla třemi zisky.

5 – Tereza Ješkeová

Jablonec si připsal první výhru, na domácí půdě si poradil s Prostějovem. V neděli neměl daleko i ke druhému vítězství, ale v prodloužení byla šťastnější Ostrava. Domácí se mohli opřít o kvalitní výkony této nadějné pivotky, která získala double-double za sedmnáct bodů a šestnáct doskoků. V neděli doskočila dokonce dvaadvacet míčů, z toho dvanáct v útoku a stanovila nové maximum doskoků v jednom utkání.

Zdroj foto: www.dorkybrno.webnode.cz