Sestava 1. a 12. kola kadetek

Extraliga kadetek se přehoupla přes polovinu. Kdo zaujal svými výkony tentokrát a pomohl svému týmu k vítězství?

1 – Patricia Gallasová

V pražském derby si Sparta v obou zápasech poradila s USK. Hlavní role tahounky se zhostila Patricia Gallasová. V sobotu přispěla k výhře čtyřiadvaceti body, o den později jich nasázela dokonce třiatřicet a v obou zápasech byla nejlepší střelkyní.

2 – Karolína Šotolová

Pozoruhodné bylo střetnutí Pardubic a Proseku. Oba týmy si připsaly po jedné výhře na venkovních hřištích. V sobotu Pardubice na soupeře nestačily, v neděli zavelela k obratu Karolína Šotolová. Obranu domácích pokořila osmadvaceti body včetně tří trojek.

3 – Adéla Grindlerová

Na opačné straně stojící litoměřická odchovankyně však byla hlavním faktorem v sobotu. Hosté zaskočili Pardubice a zvítězili rozdílem osmi bodů. Domácí obrana nemohla najít způsob na zastavení Grindlerové, která nastřílela třicet šest bodů, tedy více než polovinu bodů celého týmu. Aktuálně je nejlepší střelkyní celé extraligy s průměrem 24.73 bodu.

4 – Anežka Kopecká

Stejnou situaci zažila i Ostrava. V sobotním utkání na domácí půdě porazila Prostějov, o den později na venkovním hřišti však výhru zopakovat nedokázala. Strůjkyní sobotního vítězství byla Anežka Kopecká. S dvaadvaceti body byla nejlepší střelkyní zápasu, třikrát se trefila za tři body a při trestných hodech byla stoprocentní (5/5).

5 – Kristýna Herinková

Nadějné pivotce loni těsně unikl reprezentační dres a v dobrých výkonech pokračuje i tuto sezónu. V derby Trutnov – Hradec Králové se dvakrát radoval Trutnov. Herinková byla nejlepší střelkyní zápasu se sedmnácti body. Trutnov zvítězil o sedmatřicet bodů, ve druhém utkání byl rozdíl devatenáctibodový.

Zdroj foto www.dorkybrno.webnode.cz