Senzace se nekonala, do F8 Českého poháru jde Sparta

K senzaci málem došlo v Opavě, kde místní rezerva, hrající pouze třetí nejvyšší mužskou basketbalovou soutěž, si ve finále základní části mohla zajistila postup do závěrečného turnaje Českého poháru. Zkušenosti nakonec převážily a v Liberci či Turnově se nakonec představí pražská Sparta.

Domácím chyběl tvůrce hry Michal Ihring, hosté přijeli bez opor Novotného a Skály. Opavští začali dobře, brzy vedli 6:0, později dokonce 15:6 a drželi otěže zápasu ve svých rukou. Soupeř sice na konci čtvrtiny stav stáhl, ale dvě desetiny vteřiny stačily v závěru na rozehrávku z autu a úspěšnou střelu Brandy, což znamenalo šestibodové vedení domácích. I ve druhé čtvrtině byl zápas zcela vyrovnaný a i když hosté kralovali na doskoku, naděje na postup Opavy byla zcela reálná.

Po poločase se ale obraz hry zcela změnil. Sparta se hned na jeho počátku dostala poprvé do vedení 45:50, opavským hráčům se přestala dařit střelba, dělali chyby v obraně a když se k tomu stále přidával i jejich špatný doskok, šla do posledního dějství se sedmibodovým náskokem Sparta. Poslední čtvrtina pak už byla zcela v rukou hostů, Opavě se nedařilo prakticky nic a nakonec až nezaslouženě vysoko prohrála, když její hráči dali v posledním dějství jen 8 bodů.

Kamil Ihring (trenér Opavy): “Do zápasu jsme vstoupili dobře, v první půli jsme předváděli solidní basketbal a jen dílčí chyby nás připravily o vyšší vedení. Bohužel negativem první půle byl velký počet našich faulů, který nás v druhé půli limitoval. Do druhého poločasu však nastoupila jiná Sparta, my nestíhali v obraně, v útoku to skřípalo a na doskoku nás hosté jasně přehrávali. Sparta, ač přijela bez svých dvou stěžejních hráčů, ukázala, že má odehrány těžší zápasy v 1. lize a v poslední čtvrtině si vedení pohlídala. Vyhrálo a postoupilo lepší mužstvo, my opět zůstali před branou F8 a můžeme Spartě jen závidět její zápas s “matonkovým” týmem na závěrečném turnaji.”

BK Opava B – BA Sparta 61:82 (19:13 43:39 53:60)

Nejvíce bodů: Branda a Strnisko 14, Hutňan 12, Kvapil 10 – Gargula 27, Jiráň 22; fauly: 26 – 20, trojky: 3 – 4.

Zdroj foto: Vilém Fischl, BK KARA Trutnov