Peterka odchází do Itálie. Upsal se mistrovi z Milána

Budoucnost mládežnické hvězdy Martina Peterky je, zdá se, vyřešena. Devatenáctiletý mladík podepsal smlouvu s mistrem italské ligy Olimpií Milán. Nejlepší střelec českého týmu na mistrovství Evropy do 20 let tak odchází do zahraničí, o čemž se spekulovalo již od konce minulé sezóny.

Peterka se v Pardubicích dohodl, že neuzavře novou smlouvu a bylo otázkou, kam povedou jeho další kroky v kariéře. Mezitím se přes dva metry vysoký forvard ukázal skautům na mistrovství Evropy do 20 let a po něm byl vyhlášen nejlepším mladým basketbalistou ČR. Na evropském šampionátu měl Peterka v průměru 16,3 bodu a 5,3 doskoku na zápas. Navíc střílel s vynikající úspěšností 48,4 procenta za tři body. Ačkoliv Češi těsně udrželi divizi A, Peterka byl třetím nejlepším střelcem turnaje. Expardubický hráč odjel do Milána na testy před několika dny. O podpisu informoval webový server Eurobasket.

Český hráč to nebude mít v Miláně lehké. Na jeho postu již Italové posílili o zkušeného forvarda Linase Kleizu, jenž odehrál několik sezón i v NBA. Kromě něj mají milánští na pozicích tři a čtyři talentovaného Nicolu Melliho a na těchto pozicích mohou alternovat i Samardo Samuels nebo David Moss.

Peterka se stane již pátým Čechem v italských soutěžích. Kromě něj působí na jihu Evropy Jakub Kudláček, Tomáš Kyzlink a jeho spoluhráči z mládežnické reprezentace Prokop Slanina a Adam Pecháček.

Martin Peterka hovořil po galavečeru Basketbalista roku nejen o své budoucnosti

Zdroj foto: Václav Mudra, ČBF