Pardubice reagují na zranění.

Dalo se to očekávat a v úterý se to potvrdilo. Vedení klubu BK JIP Pardubice zareagovalo na dlouhodobá zranění podkošových hráčů Zbyňka Pospíšila, Ondřeje Kohouta a Tomáše Šoukala a angažovalo dvaadvacetiletého amerického podkošového hráče Matthewa Hezekiaha.

Ten přiletěl do Prahy v úterá dopoledne a poprvé se představí v dresu Beksy v sobotním utkání v Opavě. Hezekiah (208 cm, 109 kg) přichází ze South Carolina State Univerzity a v Pardubicích by to měl být podle jeho slov „dobrý začátek v mé profesionální kariéře v Evropě. Mou snahou je stále se rozbíjet a samozřejmě hned od začátku co nejvbíce pomoci svému novému týmu“.

Generální manažer BK JIP Pardubice Martin Marek k jeho příchodu řekl: „Příchodem Matthewa Hezekiaha klub reaguje na situaci delších absencí na pozici pivotů. Matthew přichází do Pardubic jako nováček v evropském profesionálním basketbalu po úspěšné kariéře na South Carolina Univerzity, kde patřil mezi nejlepší hráče konference. Věříme, že pro nás bude na palubovce přínosem a přejeme mu co nejúspěšnější angažmá v dresu Beksy.“

Zdroj foto: bkpardubice.cz