O víkendu startuje liga starších žáků

Týden po starších žákyních se pod mistrovské koše postaví i chlapci ročníku 2000 a rozehrají ve třech skupinách žákovskou ligu. Z těchto skupin pak vždy čtyři nejlepší týmy postoupí do extraligy.

Skupinu A tvoří: Sršni Písek, Slavoj Tachov, BK Kladno, Loko Plzeň, BA Sparta, Lions Jindř. Hradec, ŠSK Slaný, USK Praha.

Skupinu B tvoří: BA Nymburk, Sokol pražský, BA 2006 Roudnice, KARA Trutnov, Sluneta Ústí nad Labem, Slavoj Litoměřice, Kondoři Liberec, Sokol Hradec Králové 2

Skupinu C tvoří: BK Opava, Orli Prostějov, NH Ostrava, SAM BŠM Brno, BK Synthesia Pardubice, Torola Snakes Ostrava, Sojky Pelhřimov, Slavia MBA Kroměříž.

V uplynulé sezoně většina těchto celků hrála žákovskou ligu U14 a tu vyhráli Kondoři Liberec. Dá se tedy logicky předpokládat, že špička letošní ligy starších žáků se bude rekrutovat z těch týmů, které bojovaly o titul v minulé sezoně.

Pardubický trenér Tomáš Bartošek má jasno v tom, že „největšími favority budou družstva Liberce a USK, ale velké ambice budou mít i hráči Písku. U nich bude důležité, jak se dokážou vypořádat s odchodem Víti Krejčího do Španělska.“

Překvapit ale mohou i další týmy, které určitě zamíchají kartami a průběh minulé sezony to dokazuje, jak v U14, tak i U15. Podle Bartoška ročník 2000 disponuje několika šikovnými rozehrávači, ale i vysokými hráči na postu pět. Zajímavé bude sledovat, jak se s přechodem do vyšší kategorie hráči vyrovnají, zda se jako kometa objeví někdo další, který na sebe upozorní.

V základních skupinách se dá předpokládat, že mezi družstvy se projeví velké rozdíly, ale v extralize se očekávají tvrdé boje o postup mezi finálovou osmičku. Kvalita utkání by měla prospět zejména těm u kterých jsou předpoklady prosadit se i do vyšší kategorie.

V minulé sezoně se v kategorii U15 nečekaně prosadili Baskeťáci Josefov, kteří měli dobrý ročník 1999. Ty ale v letošní sezoně už mezi účastníky ligových soutěží vůbec nenajdeme a tak bude tato kategorie jediná ve které bude klub, obhajující titul, chybět.

Zdroj foto: uskpraha.cz