Nymburk před další španělskou překážkou

V dalším utkání Last 16 fáze Eurocupu čeká nymburské basketbalisty další velmi silný soupeř. Valencia je v aktuální tabulce ACB ligy ještě výš než Bilbao, které český mistr minul týden porazil na jeho palubovce.

Nymburk má za sebou víkendovou cestu do Krasnodaru, kde v dalším utkání VTB ligy opět neuspěl a vidina play-off v této nadnárodní soutěži se mu vzdaluje, protože ztrácí body právě se soupeři z vyrovnaného středu tabulky, v němž se o postupová místa bojuje.

V Eurocupu se svěřencům trenéra Ginzburga naopak daří. Po výborném výkonu přivezli před týdnem dva body z horké půdy v Bilbau, kde zvítězili 83:85 především díky autoru třiceti bodů Rančíkovi a skvělým výkonům dalších hráčů, zejména Naymicka, Nečase a Bendy.

Valencii patří v aktuální tabulce ACB ligy třetí příčka. Lepší výsledky mají v této soutěži pouze Real a Caja Laboral. V kádru španělského týmu jsou hráči ještě vyšší kvality, než v Bilbau a proto lze očekávat, že utkání v pardubické ČEZ Areně bude pro diváky velmi atraktivní. Jména jako Keselj, Kelati, Pietrus či Martinez jsou zárukou velmi dobré podívané.

Basketbalisty Nymburka čeká ve středu v podvečer velmi těžké utkání. Díky dnešní prohře Bilbaa na palubovce Rigy mají v případě vítězství možnost dostat se do čela tabulky skupiny J a posílit své šance na postup do vyřazovací části druhé nejvýznamější pohárové soutěže Evropy.

Úvodní rozskok utkání je naplánován v Pardubicích na 18:00. S píšťalkami se představí trojice rozhodčích ve složení Ryzhyk Borys (Ukr), Obradovic Petar (BiH) Foufis Ioannis (Gre). Druhý poločas duelu bude možné sledovat v přímém přenosu od 18:45 na stanici Eurosport 2. Záznam celého utkání vysílá Česká televize na programu ČT 4 Sport od 22:50.

Hlasy před utkáním:

Ronen Ginzburg (trenér ČEZ Basketball Nymburk): “Valencie patří do top 3 týmů španělské ligy. Když ji porovnám s Bilbaem, kvalita týmu je ještě vyšší. Mají v kádru vynikající hráče, je to agresivní tým, tak jak je typické pro španělský basketbal. Kvalitou je to určitě euroligový tým. Myslím, že se nás budou trochu bát. V prvním zápase Last16 Eurocupu jsme ve venkovním zápase porazili Bilbao, což se rozhodně nepodaří každému. Jsme v nejlepších 16 týmech této soutěže, ne každý evropský tým na to má, to ukazuje naše kvality a v prvním zápase jsme ukázali, že jsem schopni hrát s každým.”

Zdroj foto: ČEZ Basketball Nymburk

Dále rozhodně stojí za přečtení