NBA aktuálně: Golden State na vrcholu, Bryant překonal Jordana

O formě Warriors

Tým Golden State prožívá snovou sezónu. V posledním domácím zápase si po vyrovnaném průběhu poradil s Houstonem, následně porazil Dallas a v prodloužení si zdolal New Orleans. Jejich vítěznou sérii šestnácti zápasů utnul až Memphis, který zdolal Golden State rozdílem sedmi bodů. Přesto však Warriors zůstavají v čele tabulky. Střelecké duo Curry – Thompson zajišťuje každý zápas v průměru čtyřicet pět bodů. Curry byl navíc zvolen hráčem měsíce pro Západní konferenci.

Toronto přišlo o lídra

Velká nepříjemnost zasáhla kanadské Raptors. Jejich hlavní hvězda DeMar DeRozan si v zápase proti Mavericks natrhl šlachu v levém tříslu a zatím není jisté, kolik času zabere jeho rekonvalescence. DeRozan byl nejvytíženějším hráčem týmu (33 minut) a také nejlepším střelcem (19.4 bodu).

Durant zpátky ve hře

Po zranění nártu se na palubovku vrátil MVP minulé sezóny Kevin Durant. Od jeho návratu Oklahoma vyhrála pět z šesti zápasů a po nevydařeném začátku stoupá tabulkou. Po šesti odehraných utkáních má Durant průměr 20.5 bodu na zápas, přidává 4.3 asistence a sbírá 5.3 doskoku. Na jeho sezónní debut se můžete podívat zde

Griffin X-factorem

Na otázku kdo je lídrem Los Angeles Clippers existuje pouze jediná odpověď – Blake Griffin. Forward, který tvoří vynikající dvojici s rozehrávačem Chrisem Paulem patří k nejlepším skórerům ligy a mezi jeho hlavní zbraně už dávno nepatří jen tvrdá hra pod košem, nýbrž i střelba z dálky. Právě jeho trojka rozhodla o vítězství Clippers v prodloužení proti Suns. Griffin se blýskl pětačtyřiceti body a zpoza tříbodového oblouku byl stoprocentní (2/2).

Bryant na třetím místě

Velký milník ve své bohaté kariéře překonala hvězda Los Angeles Lakers. V zápase proti Minnesotě si připsal dvacet šest bodů a proměněnou šestkou ve druhé čtvrtině se posunul v historickém pořadí střelců na třetí místo před legendu Michaela Jordana. Na svém kontě má neuvěřitelných 32 310 bodů a před ním figurují pouze Karl Malone (36 928) a Kareem Abdul – Jabar (38 387).

Javale McGee opět hvězdou

Nejvtipnější basketbalové momenty z prosincových zápasů vám opět přináší Shaquille O´Neal ve své show Shagtin a fool. Nechybí ani tradiční účastník Javale McGee, který nehezky překvapil hráče Washington Wizards.

Zdroj foto: https://www.flickr.com/photos/keithallison/