Kadeti stále vítězní

Ani po pěti zápasech mistrovství Evropy divize B nepoznala česká reprezentace do 16 let hořkost porážky. Po dvou fantastických závěrech v utkáních základní skupiny se tentokrát o výsledek bát nemusela, svěřenci Petera Bálinta porazili stejně staré Rakušany v poměru 62:39.

Rakouští mladíci se do poločasu drželi na dostřel, když prohrávali pouze o sedm bodů. Během druhé půle se ale Češi herně zvedli a své vedení postupně navýšili až na 28 bodů. V posledních pěti minutách zápasu točil trenér Bálint se sestavou a jeho tým už se bodově neprosadil, soupeř tak alespoň upravil skóre.

Velmi dobrým výkonem se prezentovala trojice František Váňa, Michael Hartig a Marko Savič. Tito tři hráči nasbírali celkem 38 bodů a 20 doskoků, bodově téměř Rakušany dokázali přestřílet. Čechům pomohly i velice špatné trestné hody soupeře, který proměnil jen sedm z 23 pokusů.

Česká republika U16 – Rakousko U16 62:39 (18:12, 27:20, 46:31)

Váňa 17, Hartig 14 + 7 doskoků, Savič 7 + 10 doskoků, Švarc 6 – Deutsch 9, Szkutta 8 + 7 doskoků, Popič 7 + 8 doskoků

Trestné hody: 4/9 – 7/23

Fauly: 22 – 17

Trojky: 4 – 4

Doskoky: 37 – 43

Ztráty: 21 – 33

Zisky: 17 – 9