Jason Terry přestupuje do Houstonu

Anabáze Jasona Terryho pokračuje. Po letošním přestupu z Brooklynu do Sacramenta se Terry znovu stěhuje, tentokrát do Houstonu. Rockets pošlou opačným směrem Alonza Geeho a dva výběry ve druhém kole draftu.

Výborný střelec, vítěz NBA z roku 2011 a nejlepší náhradník v letech 2009 a 2011 by měl posílit lavičku Houstonu. Rockets v letním přestupovém období ztratili Chandlera Parsonse a nutně potřebovali zacelit jeho odchod. Téměř sedmatřicetiletý Terry by měl plnit roli náhradníka za Jamesem Hardenem. Na pozici forvarda už vedení Rockets přivedlo Trevora Arizu. Terry měl v Brooklynu velmi špatnou sezónu, sbíral necelých pět bodů na zápas, což je o deset méně než jeho kariérní průměr.

Sacramentu se naopak finančně uleví, tamní vedení potřebovalo zvětšit místo pod platovým stropem. Kings budou pro Alonza Geeho již čtvrtým působištěm v NBA. V roce 2011 jej mohli vidět fanoušci polské ligy, kde hrál za Gdyni. Gee odehrál většinu loňské sezóny v Clevelandu, kde měl v průměru čtyři body na zápas.

Na doplnění je Geeho kontrakt negarantovaný, Kings se tedy mohou nového hráče zbavit a poslat na listinu volných hráčů.