Hráč 4. a 5. kola Extraligy juniorů – Michal Weiss, GBA Sparta Praha

Hned několik šlágrů přinesl druhý herní víkend juniorské extraligy. Asi největším tahákem byl souboj neporažených týmů pražské Sparty a Pardubic. Jedním z nejlepších aktérů zápasu byl Michal Weiss, forvard Sparty. Jeho double-double výrazně pomohl Pražanům k důležitému vítězství. V druhém utkání proti Ostravě Weiss opět řádil, vždyť v kolonce efektivity mu svítilo číslo 38. I díky dobrému startu svého týmu na začátku sezóny byl Michal Weiss nejlepším hráčem víkendu.

Skvělé doskakování Spartě pomohlo

Pardubice patří dlouhodobě k nejlepším týmům napříč spektrem mládežnických týmů. Juniorský tým kolem Šouly, Šoukala či Půlpána je jedním z hlavních adeptů na zisk titulu, ale Sparta dokázala, že do bojů o medaile letos výrazně promluví. Vždyť už o poločasové přestávce byl náskok domácích téměř dvacetibodový. „Co se nám obzvláště dařilo byla obrana a hlavně také doskoky, jak obranné, tak i útočné,“ vyzdvihl Weiss pozitiva utkání. Proti Pardubicím bylo doskakování vyrovnané, v duelu s Ostravou však Sparťané na doskoku dominovali. „V těchto dvou zápasech se nám to extrémně dařilo a to byl také jeden z faktorů, proč jsme uspěli.“

Síla Pardubic se ukázala v druhém poločase, kdy domácí málem promrhali solidní vedení. „Bohužel jsme nezačali stejně koncentrovaně jako na začátku utkání a Pardubice ukázaly, proč patří mezi nejlepší celky u nás. Pak jsme se ale vrátili k naší hře a zápas dovedli do zdárného konce,“ komentoval Weiss dramatickou koncovku.

V utkání proti Moravské Ostravě byl průběh zápasu vyrovnaný, ale Sparťané si tentokrát závěrečnou periodu pohlídali. A to i díky doskoku.

Zvykáme si na sebe, říká mladý forvard

Pražský tým pod vedením trenérské dvojice Beťko – Zajíček zatím vládne juniorské kategorii. Úspěch nad Sokolem Pražským potvrdili Sparťané právě proti Pardubicím.

I přes obměnu kádru jsou Beťkovi svěřenci paradoxně sehraní. „V tomto složení jsme spolu necelé dva měsíce, což není moc. Už si na sebe zvykáme, je to stále lepší, ale pořád se musíme ještě poznávat a vnímat se víc na hřišti,“ říká Weiss o situaci v týmu.

Sám sedmnáctiletý mladík odehrál první zápasy v sezóně. Kvůli dlouhodobému zranění musel měsíc odpočívat. „Už rok mě trápí úpony v obou kolenech. Na začátku letošní sezóny to došlo až k zánětu těchto úponů a proto jsem měl měsíc nařízenou pauzu. Je to velmi bolestivé a dost to ovlivňuje činnost nohou,“ vysvětluje talentovaný Sparťan, který si zahrál i v reprezentaci do 18 let. Podle výkonů v obou duelech se však zdá, že mu ani nepříjemné poranění nedělá problém.
Další zajímavostí je, že ani trestné hody nejsou žádnou překážkou. Weiss střílel v utkání s Ostravou osm trestných hodů a ani jednou se nemýlil.

Zdůvodnění: Sparta bez porážky a větší bodový příspěvek ve prospěch Weisse

Při výběru jsem zvažoval dvě jména: Michal Weiss a Lukáš Stegbauer z Nymburku. Pro mladého Sparťana rozhodl fakt, že jeho tým vede ligu a Weiss se bodově prosadil výrazněji. Konkrétně nasázel 46 bodů.

Výkon nymburské opory však stojí za zmínku. Stegbauer získal po dvou double-doublech a zaznamenal validitu 60. I díky tomu Středočeši uspěli nad Sokolem Pražským a Litoměřicemi.

Právě s Nymburkem se Sparta utká příští týden. „Na Nymburk se budeme připravovat stejně jako na všechny týmy. Podíváme se, jakým stylem hrají, ale nejdůležitější bude, jak k tomu přistoupíme my,“ uzavírá nejlepší hráč minulého víkendu.