Historie trvá, Nová Huť veze z Prostějova další porážku.

Od roku 2004 zavítala Ostrava do Prostějova celkově pětadvacetkrát. Pouze jednou si na Hané připsala vítězství. To se psal 20. listopad 2010.

Ve 3. kole NBL ročníku 2013/2014 v televizním utkání úřadovala od druhé půle orlí letka. V jejím čele byl ve formě hrající Pavel Slezák (25 bodů, 7/11 z pole), následován kvartetem dvouciferných střelců.

Český vicemistr Ostravu přeskákal 35:24 a zaslouženě zvítězil 98:77.

Pozápasové ohlasy:

Dušan Medvecký (NH Ostrava): „Gratulace Prostějovu k vítězství. Odehráli jsme solidních 30 minut na to, jak jsme nový tým. Zápas se lámal za stavu 35:25 pro nás, kdy jsme nechali dát Prostějov spoustu lehkých košů a nedokázali jsme je zastavit. Tam Prostějov udělal šňůru a dostali se přes nás. Pokud se Orli dostanou do vedení, je těžké je ubránit, mají skvělé hráče jak na perimetru, tak pod košem. V poslední čtvrtině chyběl přenos míče, dribrovali jsme a hráli pouze na silné straně, nebylo tam přenesení míče na slabou stranu. Dostali jsme se do velkých problémů a také jsme je nedokázali přehrát 1 na 1. Prostějov se pak dostal do takového laufu jako vždycky a dali nám o 20. Jsem z toho zklamaný.“

Zbyněk Choleva (Orli Prostějov): „Nás těší, že jsme porazili Ostravu jako silného soupeře, taky to tak 3/4 zápasu vypadalo. Pořád to byl boj, pak jsme se odpoutali po několika akcích a úspěšných střelách Bohačíka a Pavla Slezáka. Ten závěr jsme odskočili jen kosmeticky, ten výsledek moc neodpovídá tomu, co se dělo na palubovce. Bylo to hodně nepřesné, nervózní a mě mrzí disciplína, která nám utíkala v těch rozhodujících chvílích. Dostávali jsme zbytečně technické chyby a faulovali jsme tam, kde to nebylo třeba a tam, kde bylo třeba zastavit soupeře faulem, jsme nefaulovali. Celé to bylo takové rozhárané a o to víc jsem rád za vítězství.“