Extraliga U17 má za sebou už 6 kol

6. kolo

USK Praha – Orli Prostějov           60:69        (13:16 21:34 34:50)

Předposlední USK hostilo letos dobře hrající Prostějov. Domácí dokázali v první čtvrtině držet krok. Ve druhé periodě dali pouze 8 bodů a soupeř jim už odskočil. V poslední čtvrtině ještě USK zabojovalo a snížili na konečný rozdíl 9 bodů.

Střelci: USK- Ťažký (1 trojka)24, Chaloupka 10, Tůma (2 trojky) 9

Orli- Váňa (3 trojky) 23, Nábělek 17, Kubát 13

Slavoj Litoměřice – JBC Brno          80:74       (22:13 43:31 61:56)

Na úvodu utkání byli domácí velmi aktivní, dařil se jim útok i obrana. V první půli měli náskok až 17 bodů. Ten se Brnu do přestávky povedl stáhnout na 12 bodů. V druhé půli hosté zlepšili obranu a začali náskok Litoměřic stahovat. 5 minut před koncem dokonce i vedli. Ale domácí dokázali trefit důležité trojky, které jim pomohli k dalšímu vítězství.

Střelci: JBC- Rudický 26, Čada (3trojky) 22, Marek (2 trojky) 10

Slavoj- Kynzl (2 trojky) 22, Sedláček 18, Seifert 12

BK Loko Plzeň – Sokol pražský               56:66        (10:18 18:32 39:51)

Zápas rozhodl začátek, kde si hosté dokázali vytvořit náskok. Ten už si nenechali vzít a vyhráli. Když se Sokolům nedařila střelba, zabojovali zase v obraně. Pod košem znovu vládnul Kozák, když hostům chyběl Savič. Toho se snažil svým dobrým výkonem zastoupit Hauzer.

Střelci: Plzeň- Kozák (1 trojka), Král (2 trojky) 12, Výcha 9

Sokol- Hartig (2 trojky) 28, Kačaba 11, Žáček (2 trojky) 10

GBA Sparta Praha – Sokol Písek            53:71        (12:25 22:37 40:51)

Domácím chyběl velký tahoun, právě písecký odchovanec, Švarc. Znovu zápas rozhodl už začátek. Když už se domácím povedl srazit náskok pod 10 bodů, přišla vždy rychlá písecká odpověď, v podobě trojky. Těch nakonec hosté trefili 13 a byl to jeden z faktorů výhry.

Střelci: GBA- Welsch (2 trojky) 19, Javorský (1 trojka) 16, Kulčák 8

Písek- Janda (6 trojek!) a Bartoš (4 trojky) 22, Svoboda (2 trojky) 16

BCM Slez. Ostrava – BA Nymburk         61:69        (18:13 35:31 50:42)

Před utkáním byli díky svým výsledkům favoritem hosté z Nymburka. Toho možná domácí využili a s velkou bojovností vedli 7 minut před koncem o 10 bodů. Nymburku se do té doby nedařila obrana ani útok. Ale po té hosté ukázali svoji sílu a mohutným náporem dokázali zápas otočit. Poslední čtvrtinu vyhráli hosté 27:11!

Střelci: Nymburk- Ivan (2 trojky) 20, Kolář 19, Vitek 17

BC Nový Jičín – Synthesia Pardubice              66:68        (16:17 36:33 49:44)

Střelci: Pardubice- Kantůrek (3 trojky) 22, Lahučký 12, Horký (1 trojky) 11

Nový Jičín-  Rudolf (1 trojka) 25, Střítezský (1 trojka) 14, Pauló (2 trojky) 8

7. kolo

USK Praha – JBC Brno          69:82        (21:22 42:40 55:60)

Hosté z Brna si jeli pro „povinnou“ výhru. Ta se nerodila tak lehce. Domácí zabojovali a v poločase vedli o 2 body. Brňané začali hrát znovu až ve druhé půli. Do třetí čtvrtiny ještě USK dokázalo držet tempo. Po té už Brno se svým lídrem Šulcem s 25 body nedali domácím šanci.

Střelci: USK- 19, Tůma (3 trojky) a Šejbl 13, Ťažký (1 trojky) 10

Brno- Šulc 25, Čada (3 trojky) 19, Grünwald (1 trojka) 14

Slavoj Litoměřice – Orli Prostějov              54:84    (15:24 27:46 41:67)

V tomto utkání dostal nováček extraligy jednoznačnou lekci. Zkušený tým z Prostějova si s Litoměřicemi jednoduše poradil. Domácí působili unaveným dojmem a už od začátku prohrávali. Hosté těžili ze hry 1 na 1 s následným vyhozením na trojku, kde se dokáží s vysokou úspěšností trefit.

Střelci: Slavoj- Kynzl (3 trojky) 21, Maxa (1 trojka) 12, Klouda 7

Kroměříž- Váňa (3 trojky) 30, Nábělek (2 trojky) 24, Kubát (4 trojky) 14

BK Loko Plzeň – Sokol Písek          99:75

Hosté nedokázali navázat na svůj skvělý výkon ze sobotního utkání proti GBA a jeden bod je dělil od posměšné stovky. Nedařila se jim především obrana, kterou domácí procházeli, jak chtěli. V domácím dresu znovu kraloval pivot Kozák s 25 body a Mach, který trefil 6 trojek. Nutno také připomenout, že Písek hrál bez svého důležitého rozehrávače Blažka, který se v sobotním zápase zranil.

Střelci: Plzeň- Kozák (2 trojky) 25, Mach (6 trojek) 23, Výcha 18

Písek- Janda (4 trojky) 22, Svoboda (2 trojky) 15, Mikolášek (1 trojka) 14

GBA Sparta Praha – Sokol pražský

ZÁPAS BYL PO DOMLUVĚ ODLOŽEN

BCM Slez. Ostrava – Synthesia Pardubice    75:54 (18:19 36:29 59:43)

Hosté do zápasu vstoupili sebevědomě a celý poločas drželi s domácím celkem krok. Výjimkou byla poslední minuta, kde dělali zbytečné chyby a soupeř jim odskočil na 7 bodů. V poločase dostala jedna z divaček epileptický záchvat, a proto se začalo hrát později. Hosté mezi tím ztratili koncentraci, netrefovali otevřené střely a chybovali v obraně. Naopak domácí navyšovali svůj náskok a zaslouženě vyhráli.

Střelci: Ostrava- Štěpánek 21, Novák 18, Slavík 13

Pardubice- Skalický (2 trojky) 12, Kantůrek (3 trojky) a Horký 10

BC Nový Jičín – BA Nymburk                 46:84        (15:32 22:55 31:69)

V tomto utkání se střetly týmy z úplně rozdílných konců tabulky. Ze začátku hosté možná zápas trochu podcenili a neplnili pokyny trenéra. Nový Jičín toho využil a dal několik lehkých košů. Po té co hosté začali plnit co měli, měl zápas jednoznačný průběh. Nymburk produkoval rychlý basketbal a využíval rychlé protiútoky. Do utkání se tak mohla zapojit i lavička.

Střelci: Nymburk- Kotásek 19, Vitek (2 trojky) 18, Kolář (1 trojka) 12