Extraliga U17 má už pouze dva neporažené týmy

4.  kolo

Orli Prostějov – BCM Slez. Ostrava               77:65           (21:20 49:32 67:49)

Střelci: Prostějov- Nábělek (1 trojka) 19, Váňa (3 trojky) 17, Kubát (1 trojka) 16

Ostrava- Štěpánek 25, Bukovjan a Havlík (1 trojka) 10, Novák 6

JBC Brno – BC Nový Jičín             91:78           (22:22 45:34 66:49)

V tomto utkání proti sobě hrály týmy, které ještě nevyhrály. V první čtvrtině to byla velká přestřelka a skóre bylo vyrovnané. Po té už ve vysokém tempu vydrželi hrát pouze domácí a v poločase vedli o 9 bodů. Ve druhém poločase si dokázali náskok navýšit až na 17 bodů a hostům už nepomohlo ani 29 bodů v poslední periodě.

Střelci: Brno- Chludil 15, Čada (2 trojky) 14, Grünwald (1 trojka) 12

N. Jičín-

BA Nymburk – BK Loko Plzeň               64:52           (17:17 36:33 48:37)

Hostům se začátek zápasu vyvedl lépe a využil nervozity u domácích. Plzeň hrála jednoduchou hrou a pod košem vládl Kozák s Výchou, s kterými nemohl bojovat zraněný domácí pivot Nečas. Nymburk si dokázal vytvořit volné střelecké pozice, ale ty neproměňoval. I přesto vedl v poločase o 3 body. V druhé půli domácí vytáhli obranu a byli agresivnější. Tím si dokázali vytvořit i 10 bodů náskok, který si udrželi a první domácí zápas vyhráli.

Střelci: Nymburk- Kotásek (1 trojka) 20, Kolář 13, Mráz (1 trojka) 11

Plzeň- Kozák 18, Král (3 trojky) 11, Výcha 10

Synthesia Pardubice – GBA Sparta Praha                62:59           (14:16 31:33 42:45)

Domácí si rychle vytvořili 12 bodů náskok a GBA na to musela zareagovat time-outem. Po té zase dominovali hosté a zápas byl vyrovnaný. Hosté těžili z výškové převahy a domácí držela výborná hra Horkého. Pardubice se konci díky trojkám dostaly do vedení. Ale poslední akci měli hosté a mohli zápas dotáhnout do prodloužení. To se nestalo, když jinak neomylný Welsch trojku nedal.

Střelci: Pardubice-  Horký 18, Lahučký 14, Kantůrek (3 trojky) 11

GBA- Welsch (2 trojky) 15, Javorský (2 trojky) 12, Švarc 9

Sokol pražský – USK Praha                     76:47           (14:14 41:26 52:36)

USK se drželo domácích pouze v první čtvrtině. Po té už asi USK došly síly a úplně odpadly. Domácí, které táhnul Savič, si v první půli vytvořili 15 bodů náskok. Ve třetí čtvrtině se dobře bránilo a moc bodů nepadlo. Poslední dějství už zase patřilo domácím, kteří si náskok navýšil až na konečných 19 bodů.

Střelci: Sokol- Savič (2 trojky) 19, Růžička 18, Sýkora a Kačaba (1 trojka) 9

USK- Žikla 16, Chaloupka 10, Tůma 6

Sokol Písek – Slavoj Litoměřice                       70:79           (22:18 37:43 50:60)

Do utkání lépe vkročili domácí a vedli o 8 bodů. Hostům se podařilo vyrovnat, ale po první čtvrtině vedli Sršni a vypadalo, že mají zápas pod kontrolou. Ve druhé čtvrtině se domácí rozsypali v obraně, nedokázali si doskočit míč pod svým košem a v útoku se jim také nedařilo. Hosté toho využili a v poločase vedli o 6 bodů. V druhé půli se ještě domácí snažili zápas otočit. Když už vypadalo, že se dotáhnou, srazila je jejich slabina v tomto utkání – obranný doskok. I přesto minutu před koncem vedli hosté pouze o 2 body. To přišla chvíle pro hostující kapitána Kynzla, který svou trojkou o desku rozhodl zápas.

Střelci: Písek- Janda (4 trojky) 22, Svoboda (3 trojky) 16, Mikolášek 12

Slavoj- Kynzl (4 trojky) 32, Sedláček 19, Bohuslav (1 trojka) a Klouda (2 trojky) 9

5.  kolo

Orli Prostějov – BC Nový Jičín              91:48           (23:17 44:28 69:40)

JBC Brno – BCM Slez. Ostrava              79:85           (20:24 34:44 56:64)

V dalším utkání se ukázalo, že na Morendě padá hodně košů. Za to mluví i výsledek utkání. První poločas se povedl o 10 bodů lépe hostům. Domácím ale podařilo náskok snížit, ale v každé čtvrtině pouze o 2 body. Brno se momentálně nachází na 10. místě a Ostrava hájí bramborovou, 4 příčku.

Střelci: Brno- Čada (3 trojky) 24, Marek (1 trojka) 13, Rudický 12

Ostrava- Havlík (3 trojky) 22, Hošek (2 trojky) a Štěpánek 13, Novák 12

BA Nymburk – GBA Sparta Praha                   77:37           (24:13 46:18 56:25)

Domácí začali zápas výborně a svoji rychlou hrou a především skvělou obranou. Tou nutili soupeře ke ztrátám a následně dávali jednoduché koše. Zápas rozhodla 2. a 3. perioda, kterou Nymburk vyhrál 32:12. Neporažený Nymburk se po čtyřech kolech nachází na 1. místě, díky lepšímu skóre. GBA hájí 7. místo s vyrovnanou bilancí 2-2.

Střelci: Nymburk- Kolář (1 trojka) 20, Vitek (1 trojka) a Kotásek 13

GBA- Welsch (2 trojky) 13, Švarc (1 trojka) 7, Javorský 6

Synthesia Pardubice – BK Loko Plzeň                   70:58           (20:12 36:19 57:33)

Pardubice hned od začátku vysunuly obranu, s kterou měli hosté velké problémy. A domácí si vytvořili náskok, který po zbytek zápasu navyšovali. Díky tomu so mohla zahrát i lavička. Pardubice jsou díky tomuto vítězství na 6. místě a Plzeň na 9. místě.

Střelci: Pardubice- Lahučký a Brožek (1 trojka) 17, Kantůrek (3 trojky) 13

Plzeň- Kozák 16, Jirák (1 trojka) 11, Výcha 10

Sokol pražský  – Slavoj Litoměřice                 74:69           (21:18 39:31 54:50)

Domácí se začátku vedli 7:0 a zápas vypadal rozhodnutý. Litoměřice si, ale vzaly time-out a srovnaly hru. Kdyby hosté neměli tragické trestné hody, mohl být zápas v poločase vyrovnaný. Na začátku druhého poločasu se hosté prezentovali výbornou obranou a sokolové nedali za 5 minut ani bod. Naopak Slavoji se dařily rychlé brejky. A najednou hosté vedli. Po té se domácí probrali a díky chybám Litoměřic a svojí zkušeností zápas otočili na svoji stranu. Domácí vedli už o 16 bodů a zřejmě začali slavit vítězství. Tohoto polevení využili hosté, kteří vysunuli obranu a dávali jednoduché koše. Slavoj se dotáhl na 4 body, ale domácí si koncovku pohlídali a vyhráli. Sokol je se čtyřmi výhrami na 2. místě, kvůli horšímu skóre. Slavoj je na překvapivém 5. místě.

Střelci: Sokol- Hartig (3 trojky) 34, Kačaba 10, Sýkora (1 trojka) 9

Slavoj- Kynzl (5 trojek) 21, Sedláček a Klouda 12, Seifert 10

Sokol Písek – USK Praha             69:67           (16:26 37:38 49:48)

Domácí měli ze začátku velký respekt z hráčů USK, za které hrál jejich bývalý spoluhráč Gareis. Hosté si do poločasu nedokázali udržet svůj deseti bodový náskok z první čtvrtiny. A před 3. čtvrtinou dokonce prohrávali už i bod. Závěr byl velice dramatický a domácím pomohly nejen dvě důležité trojky, ale i větší bojovnost. Sršni jsou na 8. místě a USK na 11. místě.

Střelci: Písek- Janda (2 trojky) 19, Mikolášek 14, Hornát 13