Extraliga kadetek: v souboji o prvenství v tabulce obstálo Brno

Extraliga mladších dorostenek má odehráno šest zápasů a už pouze jediný tým zůstává neporažen. Střed tabulky je zatím velmi vyrovnaný, komu se o víkendu dařilo a kdo si připsal cennou výhru?

Vyrovnaný boj se odehrával na východě Čech. Nováček z Pardubic přivítal Trutnov v souboji o další důležitou výhru. Trutnov po změně stran vedl až o devět bodů, Studánka však manko smazala a 40 vteřin před koncem byl stav 44:45. Rozhodující koš na 44:47 vstřelila Štelzerová a domácí tým už nedokázal zareagovat. Trutnov si tak odvezl cenné dva body. Pozápasové pocity líčí na klubových stránkách trenér Petr Kapitulčin: „Cenná výhra, není umění vyhrát když se daří. Na druhou stranu zítra určitě potřebujeme lepší výkon a zejména si musíme začít více věřit!“

Nejtěsnějším možným rozdílem porazilo pražské USK brněnský Valosun. Ačkoliv byly Pražanky v mírné roli favorita, nakonec je domácí pořádně potrápili. O vyrovnaném zápasu vypráví reprezentantka a opora USK Michaela Krejzová:„ Musím říct, že jsme odehrály i lepší zápasy a umíme hrát mnohem líp. Možná to bylo tím, že jsme je podcenily“, připouští. O napínavé koncovce: „Vlastně jsme celý zápas vedly. Až v posledních minutách se Valosun začal dotahovat a my prohrávat. V poslední minutě jsme vedly o koš, ale faulem poslaly soupeřky do trestných hodů. Ze čtyř šestek ale proměnily jen jednu. Dnes nám přálo štěstí.“

Slovanka na domácí půdě zvládla zápas s Prostějovem a SBŠ Ostrava po vyrovnaném poločasu porazila BK Strakonice.

Basket Slovanka – OP Prostějov 66:53

Nedělním zápasem si chuť spravily Pardubice. Hradecké lvice porazily čtyřbodovým rozdílem a připsaly si druhou výhru. Naopak Hradec zůstává jediným týmem, který zatím nedosáhl na vítězství.

Trutnov zamířil do haly dalšího letošního nováčka, Proseku. A o výsledku muselo rozhodnout až prodloužení. Po základní hrací době skóre na obou stranách činilo 78 bodů. Prodlužovacích pět minut už jasně ovládl Trutnov, když zaznamenal 14 bodů a má tak za sebou úspěšný víkend. Za domácí se výborným výkonem prezentovala Adéla Grindlerová, ale ani jejích 27 bodů včetně pěti trojek nestačilo na výhru.

Nejzajímavější zápas se však odehrával v Brně. Setkaly se zde dva dosud neporažené týmy – SŠMH Brno a USK Praha. Od začátku se bojovalo o každý míč a skóre šlo z jedné strany na druhou. Přece jen si tým z hlavního města udržoval mírné vedení, do poslední desetiminutovky šel s náskokem dvou bodů. Brno však zvýšilo tlak na obou polovinách a nakonec si dokráčelo pro osmi bodové vítězství. Tentokrát USK koncovka nevyšla, tým udělal pár chyb v obraně a neproměnil útočné šance. Stále neporaženo tak zůstává už pouze Brno. Za domácí byla nejlepší střelkyní Natálie Stoupalová se sedmnácti body, za hosty opět Michaela Krejzová, autorka 21 bodů, včetně čtyř proměněných trojek. Zajímavostí je, že Brňanky už sehrály zápasy s týmy, které drží těsně pod sebou – s druhým USK, třetí Slovankou a čtvrtým Prostějovem. Přesto neutrpěly jedinou porážku.