Extraliga kadetek: Trutnov prodloužil vítěznou sérii

Nejvyšší soutěž kadetek se blíží polovině. Po osmi zápasech zůstává v čele SŠMH Brno, které zatím nenašlo přemožitele. Pardubice přehrálo jedenáctibodovým rozdílem, v neděli si poradilo s Prosekem. Nováček soutěže sice vyhrál první čtvrtinu poměrem 20:15, nadále však nedokázal favoritu vzdorovat. V obou utkáních se dařilo reprezentantce Tereze Vitulové, která zaznamenala devatenáct, respektive čtrnáct bodů. Brno zůstává neporaženo v extralize kadetek i juniorek.

Ačkoliv v neděli na tým ze Žabovřesk Prosek nestačil, v sobotu dokázal doma porazit Valosun. Po velmi vyrovnaném průběhu celého zápasu se nakonec z dvoubodového vítězství radovali domácí. Lví podíl na něm měla Adéla Grindlerová, která nastřílela 28 bodů (1×3, TH 10/7). Dvouciferným bodovým příspěvkem ji doplnily Čermáková (14) a Svobodová (11). Prosek drží po čtyřech kolech shodnou bilanci 4-4 a aktuálně je na šesté příčce.

Již čtvrtou výhru v řadě si připsal Trutnov. Na domácí palubovce přivítal Ostravu a očekával se vyrovnaný zápas. To se také potvrdilo, poločasový rozdíl pěti bodů mírně nahrával Trutnovu. Stejným rozdílem vedl i po třech čtvrtinách. Přes tlak soupeřek udržel domácí tým náskok a minutu před koncem byl stav 57:51. Ostrava se zápas pokusila zdramatizovat, Váchová však proměnila tři trestné hody ze čtyř a potvrdila vítězství.

USK Praha – Basket Slovanka – odloženo

Ve středu předehrávaly zápas BK Strakonice na palubovce pražského USK. Přestože bylo skóre po třetí desetiminutovce vyrovnané a domácí vedli pouze o pět bodů, žádné drama nepřipustili. Poslední dějství ovládli poměrem 25:12 a potvrdili roli favorita. Jihočešky trápily trestné hody, když proměnily pouze devatenáct ze třiceti čtyř pokusů.

Na sobotní vítězství navázal Trutnov. Od začátku přehrával Prostějov, když se tým opíral hlavně o dobrou obranu. V útoku se mohl spolehnout na celý tým, hned tři hráčky překročily dvoucifernou bodovou hranici. Aneta Váchová se blýskla čtyřmi úspěšnými trojkovými pokusy. Tým také proměnil hned třináct trestných hodů z celkových šestnácti. Hosté svým výkonem držela pouze Michaela Krátká, autorka jednadvaceti bodů. Výhru na klubových stránkách komentuje trenér Petr Kapitulčin: „Pochvalu dnes zasluhuje celé družstvo. Předvedli jsme velmi dobrý výkon v obraně, kde jsme stejně jako soupeř střídali osobku se zónou. Navíc jsme dnes konečně trestné hody neměli opravdu za trest.“ Trutnov překlopil bilanci výher a porážek na kladnou stranu a nachází se na čtvrtém místě s pěti výhrami a třemi porážkami.