Extraliga juniorek: kdo zahájil listopad úspěšně?

Juniorky mají odehrány osm zápasů, tedy více než třetinu základní části. A pomalu se začíná ukazovat, kdo bude mít šanci bojovat o medaile a kdo naopak bude muset pomýšlet na záchranu nejvyšší soutěže.

V posledních střetnutích opět nezaváhalo SŠMH Brno a nadále zůstává bez jediné porážky. Ačkoliv se svěřenkyně Richarda Fouska musely obejít bez hráček základní rotace Mainclové, Křivánkové, Holešínské a Šoukalové (odehrály utkání za ženský tým), přesto si poradily jak s Prostějovem, tak s Ostravou. Svým výkonem se blýskla Natálie Stoupalová, která výrazně pomohla svému týmu čtrnácti body a patnácti doskoky. Jediný doskok dělil od double-double Terezu Vitulovou. Zaznamenala dvanáct bodů a doskočila devět míčů.

Se stejnými týmy si věděl rady i druhý brněnský celek – Valosun. Ten zatím zažívá skvělou sezónu. Z osmi zápasů vyhrál sedm a drží druhé místo v tabulce. Podlehl pouze pražskému USK.

První listopadové výhry si připsala Sparta. V pražském derby proti USK měly Sparťanky od začátku navrh, první poločas ovládly šestnáctibodovým rozdílem a žádné drama již nepřipustily. Dominovaly hlavně na doskoku (43-25). Jediné, co je potrápilo, byly ztráty (23, USK 16.)

Druhou výhru vybojovaly Strakonice. Na domácí půdě přivítaly Karlovy Vary. Po třiceti vyrovnaných minutách nakonec na svou stranu strhly zápas Jihočešky, když odskočily na rozdíl deseti bodů a závěrečný výsledek už si pohlídaly. Výborný výkon předvedla pivotka Ludmila Dudáčková, autorka double-double za 16 bodů a 10 doskoků. Z týmu hostů opět vyčnívala Eva Moučková, ale ani jejích 18 bodů a 5 asistencí na výhru nestačilo.

Bižuterie Jablonec nad Nisou – Sokol Hradec Králové 57:87

V neděli o svou první výhru dlouho bojoval Jablonec. Na domácím hřišti celou první půli přehrával Trutnov, po první čtvrtině vedli domácí o jedenáct bodů, po první půli byl stav 35:28. Po změně stran se však role obrátily. Trutnov začal výborně bránit, doskakovat a proměňovat útočné šance. Třetí desetiminutovku ovládl poměrem 19:4 a rázem měl nakročeno k výhře. Ačkoliv se Jablonec pokusil zápas zdramatizovat a manko smazat, na méně jak devítibodový rozdíl to nestačilo. Trutnov si tak připsal důležitou druhou výhru, zatímco Jablonec stále zůstává bez vítězství.

Nejtěsnější vítězství si připsala Slovanka. Po velice vyrovnaném zápase nakonec zdolala na domácí půdě Hradec Králové poměrem 80:79. Slovanka tak srovnala bilanci výher a porážek na 4-4, zatím co Hradec se drží o jedno místo výš s poměrem 5-3.

Porážku si připsaly Strakonice i Karlovy Vary, ani jeden z nich nedokázal vzdorovat pražským celkům. Sparta na jihu Čech o své výhře rozhodla již po první čtvrtině, kterou vyhrála o dvacet bodů. Naopak Západočešky držely na palubovce USK po první čtvrtině krok, až výborná druhá desetiminutovka domácích rozhodla o jejich výhře.

Po osmi zápasech má tabulka zajímavé rozpoložení. Rozhodně se musí počítat s obhájcem titulu Brnem, vysoké kvality vykazuje Valosun a Sparta. Velmi těsný boj o co nejvyšší místo v tabulce nejspíš čeká Slovanku, USK a Hradec Králové. Naopak nespadnout na sestupové příčky a boj o každé vítězství bude pravděpodobně čekat Jablonec, Trutnov a Strakonice.