Extraliga juniorek: Cenné výhry pro Strakonice

Nejvyšší soutěž juniorek se závěrečným listopadovým dvoukolem přehoupla téměř do poloviny a vyjma dvojiček hrál jednou každý s každým. Po deseti zápasech je v čele tabulky SŠMH Brno, které zůstává jediným neporaženým týmem. Pouze jednou porážkou a osmizápasovou vítěznou sérií se pyšní Valosun, tedy druhý brněnský tým. V sobotu nezaváhal a vysokým rozdílem porazil Trutnov.

Pražské derby ovládla Sparta. Na domácí půdě si poradila se Slovankou, která dokázala vzdorovat pouze první čtvrtinu. Sparta byla lepší na doskoku (40-33) i ve ztrátách (14-17), zatímco soupeřky se střelecky trápily (z pole 26%). Za vítězný tým se nejvíce prosadily pivotky, duo Reisingerová – Rokošová celkem doskočilo dvacet čtyři míčů a nastřílelo třicet sedm bodů.

V Karlových Varech o první výhru bojoval Jablonec, ale ani tentokrát nedokázal zápas dovést do vítězného konce. Ačkoliv vyhrál první desetiminutovku, poté převzali taktovku domácí a postupně navyšovali vedení. I přes dvouciferné vedení Karlových Varů po třech čtvrtinách se hosté nevzdali a zabojovali, zápas však otočit nedokázali.

OP Prostějov – BK Strakonice 51:70

Nedělní výhru si připsalo USK, když dvacetibodovým rozdílem porazilo Prostějov. První triple-double sezóny získala Tereza Šípová za 28 bodů, 15 doskoků a 10 získaných faulů. Také vede extraligu v doskocích, když sbírá průměrně 10,50 doskoku na zápas.

Cennou výhru na půdě Ostravy si připsaly Strakonice a z moravského výjezdu si přiváží čtyři body. Po vyrovnaném poločase rozhodly Jihočešky o své výhře výbornou třetí čtvrtinou, kterou vyhrály 17:10 a do závěrečné desetiminutovky šly s vedením pěti bodů. O průběhu hovoří rozehrávačka Jolana Krejčová:„ Zápas byl ve všech směrech vyrovnaný. Ve druhém poločase se nám dařila obrana a padly nám důležité střely. Bojovaly jsme po celých čtyřicet minut a opravdu chtěly vyhrát. Nakonec to dobře dopadlo.“  Sama přispěla týmu patnácti body (TH 12/11), devíti doskoky a šesti zisky.

Strakonice jsou aktuálně na sedmé pozici se čtyřmi výhrami a šesti porážkami. Vyrovnanou bilanci 5-5 drží Hradec Králové spolu se Slovankou, pouhé dvě prohry mají na kontě pražské týmy Sparta a USK. Prostějov je na deváté příčce s bilancí 3-7, Ostrava a Trutnov 2-8 a bez výhry zůstává Jablonec.