Euroliga: Když poslední střela rozhoduje

Euroliga se schyluje ke své první polovině základních skupin. Bez zaváhání zůstává Real Madrid, Fenerbahce a Olympiakos.

Chybělo málo a řecký obhájce by společnost neporažených opustil. Na domácí palubovce málem neuspěl s polským týmem Zielona Gora. Minutu před koncem vedli hosté 70:72, nicméně do závěrečného klaksonu se vedení měnilo pětkrát. V čase 39:57 se zdálo, že je rozhodnuto. Christian Eyenga, hráč se zkušenostmi z NBA, předribloval celé hříště, odhodil míč na koš a zvrátil skóre na 76:77. Palác míru a přátelství utichl jen nakrátko, protože s klaksonem se ujal tříbodový pokus Evangelose Mantzarise.

Olympiakosu se podařilo v závěrečném dějství zvrátit 4 z 5 zápasů ve skupině C.

Dramatická koncovka obrazem:

Prvního úspěchu se dočkala Siena. Pravidelný účastník fáze TOP16 v posledních sezónách po výrazném letním snížení rozpočtu se udržuje na výsluní v domácí soutěži, v Eurolize na vítězství musel čekat až na pátý pokus. Podobně jako v minulém ročníku se zápas v Malaze schyloval do prodloužení. Nastavení střelou alá Dirk Nowitzki odmítl Jeffrey Viggiano a ustavil výsledek 73:75. Krom devětadvacetiletého Itala byly tahouny Green s Hackettem, dohromady autoři 39 bodů. Smutným hrdinou se stal Nik Caner-Medley, jenž v 39. minutě proměnil pouze 1 ze 3 trestných hodů, jímž vyrovnával na 73:73.

Podruhé v řadě se stejný kousek povedl Krunoslavu Simonovi. Osmadvacetiletý Chorvat před týdnem setnul trojkou Panathinaikos a ve čtvrtek také Vitorii. Ta nejenže vyrovnaný duel ztratila v koncovce, zároveň při rozsáhlé marodce přišla o Argentince Nocioniho. David Jelínek si za 23 minut připsal 6 bodů (2/6 z pole), 2 asistence, 1 ztrátu a dvakrát byl zablokován. Kubaň se vítězstvím 85:84 vyrovnala prvnímu Maccabi a s bilancí 4-1 má slibně nakročeno do dalších bojů.