Druhý hrací víkend juniorek je za námi: stoprocentní zůstává pouze Brno

V extralize juniorek U19 jsou odehrána čtyři utkání. Po dvou víkendech zůstává bez porážky pouze obhájce titulu SŠMH Brno, které zdolalo Spartu i Karlovy Vary. Na svou první výhru stále čeká Trutnov a Jablonec.

Sobota nepřinesla nikterak výsledkově zajímavé zápasy, když všechna utkání skončila minimálně čtrnáctibodovým rozdílem. První výhru si připsaly Strakonice. Naopak poprvé prohrál Prostějov, Karlovy Vary a pronásledována zraněními i Sparta. Pivotka Julia Reisingerová musela po čtrnácti minutách opustit hru kvůli zranění nosu, křídelnici Fadrhonsovou trápilo zranění prstu. USK si poradilo se Slovankou, za domácí zazářila dvaceti body a dvanácti doskoky Tereza Šípová.

Sobotní výsledky:

SŠMH Brno – BA Sparta Praha 84:54

Valosun Brno – Loko Karlovy Vary 76:62

SBŠ Ostrava – Kara Trutnov 95:52

OP Prostějov – Sokol Hradec Králové 54:69

USK Praha – Basket Slovanka 82:59

BK Strakonice – Bižuterie Jablonec n.N. 65:46

Neděle už byla o něco zajímavější. Valosun na domácí půdě zaskočil Spartu a šestibodovým rozdílem ukořistil další výhru. Domácí táhla opora Eva Kopecká, která bez sedmi vteřin odehrála celý zápas, zaznamenala 23 bodů (z pole 8/5, trojky 3/2, TH 8/7), 4 doskoky, 5 asistencí a 3 zisky. Hradec porazil Ostravu dvanáctibodovým rozdílem, velký podíl na výhře měla rozehrávačka Michaela Matušková, autorka 41 bodů a 9 doskoků. Podpořila ji podkošová Kristina Chmelová, která zapsala double-double za 12 bodů a 14 doskoků (z toho 6 v útoku.) Další vyrovnaný zápas se odehrával ve Strakonicích. Domácí přivítali Slovanku, oslabenou o Práškovou a Kracíkovou. Po vyrovnaném průběhu však Jihočešky nezvládly koncovku a Slovanka si tak odvezla 2 body. SŠMH Brno si jasně poradilo s Karlovými Vary, USK Praha s Jabloncem a Prostějov s Trutnovem.

Nedělní výsledky:

Valosun Brno – BA Sparta Praha 77:71

SŠMH Brno – Karlovy Vary 90:35

SBŠ Ostrava – Sokol Hradec Králové 77:89

OP Prostějov – Kara Trutnov 72:49

USK Praha – Bižuterie Jablonec n.N. 75:40

BK Strakonice – Basket Slovanka 51:54

Další dvoukolo se odehraje 25. a 26.10., utkání můžete sledovat prostřednictvím www.tvcom.cz.

Zdroj foto: www.dorkybrno.webnode.cz