Dohrávka 22. kola 1. ligy: Liberec zaváhal se Spartou

V pondělní dohrávce 22. kola druhé nejvyšší basketbalové soutěže mužů měli liberečtí basketbalisté šanci vylepšit si svou neveselou situaci v tabulce. Zápas začala lépe Sparta, která si v první čtvrtině vypracovala sedmibodový náskok a v poločase byla stále o 5 bodů napřed. Devatenáctibodová šňůra Kondorů ve třetím dějství ale zcela otočila průběh a vypadalo to na výhru domácích. Poslední čtvrtina ale nabídla úporný boj, v němž Liberec ještě 2 minuty před koncem vedl o 3 body 72:69. Pak už ale skórovali pouze hosté a byli to nakonec oni, kdo slavil výhru.

BK Kondoři Liberec – GBA Sparta 72:79 (15:20 29:34 59:52)
Nejvíce bodů: Šírek 15, Jelínek a Svoboda 13 – Novotný 27, Jiráň 19, Halada 18; trojky: 18/6 – 32/13; TH: 15/10 – 25/14; chyby: 22 – 17; doskoky: 34 – 34.

Situace na chvostu tabulky se tak velice vyrovnala. Nejhůře je na tom trojlístek JBC Brno, Liberec a Olomouc, ale ani Sparta se s největší pravděpodobností nevyhne bojům o udržení. Tam ovšem spadne i jeden tým z trojice Trutnov, Ostrava a Vysočina. Tyto celky mají zatím stejně daleko k postupu do play-off jako k bojům o záchranu. Vysočina má ovšem ještě k dobru odložený zápas 20. kola s Plzní, který odehraje v neděli 16.2.2014. Boje o udržení v soutěži budou tedy ještě zajímavé.

Zdroj foto:  Vilém Fischl, KARA Trutnov