Čísla středečního večera v Pardubicích: 21500, 3240, 88 – 84

Pokud vám to nedává smysl, tak vysvětlím: utkání 20. kola KNBL v Areně Pardubice mělo zvláštní charakter.

Jednak se hrálo v rámci unikátního projektu Hrajeme spolu za Pardubice, který společně zrealizovaly BK JIP Pardubice a Komorní filharmonie. Před vlastním utkáním vystoupili pardubičtí filharmonici s půlhodinovým koncertem, který zaujal nejen hráče obou týmů, tedy Beksy a USK Praha, ale i 3240 diváků v hledišti.

Dále pak měl tento projekt charitativní podtext: finanční prostředky vybrané z různých zdrojů k tomuto duelu ve výši 21500 Kč byly věnovány ve prospěch osmileté Klárky Šimkové, postižené spinální muskulární atrofií na kterou zatím neexistuje lék a proto dívenka vyžaduje neustálou péči. Samotná Klárka byla se svými blízkými přítomna utkání.

Spojení hudby a sportu doplněné charitativní akcí se ukázalo jako velmi zdařilé. Filharmonie roztleskala zaplněné ochozy Areny a basketbalisté obou týmů pak udrželi v napětí diváky, protože o vítězi nebylo dlouho rozhodnuto.

Zatímco orchestr z časových důvodů nemohl přidat přídavek, basketbalisté se divákům odvděčili pětiminutovou prodlouženou. Ze dvou bodů do tabulky se nakonec radovali hráči Beksy, ale mladíci z USK si za své vystoupení, které domácí trenér Bohunický označil jako heroický výkon, vysloužili stejně srdečný potlesk jako předtím Komorní filharmonie.

A už jen dovětek: BK JIP Pardubice – USK Praha 88:84 (22:23, 49:42, 65:59, 78:78).

Zdroj foto: Meto vienda, Flickr