Charitativní akce Pardubic

Unikátní projekt Hrajeme spolu za Pardubice, který se uskuteční 10.12. v rámci utkání BK JIP Pardubice – USK Praha, a který společně realizují BK JIP Pardubice a Komorní filharmonie Pardubice, má charitativní podtext. Finanční prostředky, získané z několika zdrojů, budou věnovány rodině osmileté Klárky, postižené spinální muskulární atrofií.

Tu jí lékaři diagnostikovali těsně před druhými narozeninami a od té doby vyžaduje neustálou péči. SMA je progresivní onemocnění v důsledku kterého atrofuje veškeré příčně pruhované svalstvo a je nemožné ho časem ovládat. Tyto svaly pomáhají člověku pohybovat se, ale také držet hlavu, polykat, dýchat … Na toto onemocnění zatím neexistuje lék.

Ve prospěch Klárky bude věnován nejen výtěžek ze vstupného, ale i výtěžek z prodeje samolepek s logem projektu Hrajeme spolu za Pardubice (cena 20 Kč). Pomoci lze i zapojením se do dražby na facebook.com/BeksaPardubice.

Dražit se budou basketbalový míč podepsaný všemi hráči Beksy, podepsaný dres Jobiho Walla a možnost strávit utkání BK JIP Pardubice – USK Praha přímo na střídačce Beksy.

Klárka a její rodina přijali pozvání a budou přítomni v Areně Pardubice.

Zdroj foto: bkpardubice.cz