Češky zahájily MS vítězně

Dnešním dnem odstartovalo v tureckém Istanbulu a Ankaře Mistrovství světa žen. Český tým se uvedl na světovém turnaji výhrou nad Brazílií 68:55, přestože se musel obejít bez Petry Kulichové a Michaely Stejskalové. Zítra se lvice střetnou s Japonskem, v úterý zakončí základní skupinu proti Španělkám. Dnes Češky podaly velmi dobrý výkon.

Lodivod českého týmu vsadil na osvědčenou základní sestavu ve složení Vítečková, Elhotová, Veselá, Burgrová a Bartoňová. Ačkoliv Brazilky získaly úvodní rozskok a zaznamenaly i prvních pět bodů zápasu, lvice odpověděly jedenácti body v řadě a od té doby byl zápas v jejich režii. Blýskly se velmi dobrou obranou, když první čtvrtinu ovládly poměrem deseti bodů, 7:17.

Druhá čtvrtina se nesla v podobném duchu, když se naše vedení vyšplhalo až na třináct bodů. Rozjetý tým zbrzdilo zranění Ilony Burgrové, která si poranila kotník a poločas nedohrála. Přesto na tabuli v poločase svítilo příznivé skóre, 27:20.

Do třetí desetiminutovky vstoupily Češky famózně. Proměnily hned několik střel a k vidění byly i pěkné podkošové nájezdy. Na palubovku se vrátila Burgrová a český náskok po třech čtvrtinách činil šestnáct bodů.

Čtvrté dějství zahájila úspěšnou střelou za dva body Alena Hanušová, nejlepší střelkyně zápasu. Brazilky se ještě dokázaly přiblížit na rozdíl deseti bodů, vzápětí však trefila trojku Kateřina Bartoňová a definitivně tak potvrdila premiérovou výhru pro Český tým.

Češkám se dařila střelba, když proměnily 50% střel za dva body a trefily pět trojek z jedenácti pokusů. Do dvouciferných čísel se dostala Ilona Burgrová s Evou Vítečkovou, autorky dvanácti a třinácti bodů. Double-double zaznamenala Jana Veselá za jedenáct bodů a jedenáct doskoků. Hru výtečně řídila Kateřina Bartoňová, která celkem rozdala osm asistencí. Za dnešní zápas si lvice určitě zaslouží pochvalu. Zítra se střetnou s Japonskem, zápas můžete sledovat od 15:00. Podpořme české lvice!

Česká republika – Brazílie 68:55
Body: Hanušová 15, Vítečková 13, Burgrová 12, Veselá 11, Bartoňová 7, Elhotová 6, Sedláková 4 – Santos 10, Pacheco 9, Paixao a Souza 8, Dantas 6, Coelho 5, Pinto 3, Costa, Ramona a Colhado 2. Střelba za 2 body: 23/46 – 13/53. Střelba za 3 body: 5/11 – 5/16. Trestné hody: 7/10 – 14/22. Doskoky: 36 (9) – 44 (24). Ztráty: 17 – 17.