Češi v akci 9.-15.12. Hráčem týdne Ondřej Balvín

HRÁČ TÝDNE

Nejlepším českým hráčem působícím v zahraničí jsme v minulém týdnu vybrali pivota španělského Cajasolu Sevilla Ondřeje Balvína, který se blýskl dvěma výbornými výkony.

Mladý český reprezentant nastoupil při těsných porážkách svého týmu s Murcií a Bilbaem v základní sestavě a trenéru Renesesovi se v obou utkáních za důvěru odvděčil kvalitní hrou v útoku i v obraně.

Proti Murcii strávil na palubovce 26 minut a při vynikající střelbě z pole (7/6) nastřílel 12 bodů (4. nejlepší střelec Sevilly), ke kterým přidal 6 doskoků (3 v útoku), 1 asistenci a 1 blok. S validitou 16 byl společně s Matou nejužitečnějším hráčem svého týmu.

Proti Bilbau odehrál Balvín dokonce 32 minut, opět se mu dařila střelba, když proměnil 4 z 5 střel za dva body i svůj jediný trestný hod, a celkem zaznamenal 9 bodů (3. nejlepší střelec Sevilly). K tomu si připsal 7 doskoků (2 v útoku), 3 asistence a 2 bloky. S validitou 20 byl druhým nejužitečnějším hráčem Cajasolu a třetím nejužitečnějším hráčem celého utkání.

V letošní sezoně Balvín odehrál 10 utkání, v nich průměrně 19 minut a zatím zaznamenává 5,8 bodu (střelba z pole 62,5%) a 5,9 doskoku na zápas.

ŠPANĚLSKO

Murcia – Sevilla 89:85 (Tomáš Satoranský 27 minut, 10 bodů, 2 doskoky, 3 asistence; Ondřej Balvín 26 minut, 12 bodů, 6 doskoků)

Sevilla – Bilbao 72:75 (Satoranský 34 minut, 11 bodů, 6 doskoků, 4 asistence, 2 zisky; Balvín 32 minut, 9 bodů, 7 doskoků, 3 asistence, 2 bloky)

CZ Bělehrad – Vitoria 81:65 (David Jelínek 24 minut, 7 bodů, 3 asistence, 2 zisky)

Badalona – Vitoria 83:74 (Jelínek 23 minut, 4 body, 2 doskoky, 3 asistence)

Real – Obradoiro 82:59 (Pavel Pumprla 19 minut, 2 doskoky)

Coruňa – Andorra 88:74 (Tomáš Hampl 9 minut, 2 doskoky, 2 asistence)

Guadalajara – Avila 80:54 (Radovan Kouřil 25 minut, 6 bodů, 3 doskoky, 3 asistence)

ITÁLIE

Treviglio – Roseto 65:84 (Tomáš Kyzlink 18 minut, 1 bod, 2 doskoky, 2 asistence)