Češi v akci 6.-12.1. Hráčem týdne Jan Veselý

HRÁČ TÝDNE

Hráčem minulého týdne jsme poprvé v letošní sezoně vybrali jediného českého zástupce v zámořské NBA Jana Veselého, který v uplynulých sedmi dnech odehrál celkem čtyři utkání.

O jeho vítězství rozhodly výborné výkony v prvních dvou zápasech, kdy se ostravský rodák výrazně podílel na dvou výhrách svého týmu. V úterý český dlouhán přispěl během 21 minut na palubovce k vítězství Washingtonu nad Charlotte Bobcats 6 body (4/3 za 2 body), 6 doskoky, 3 zisky a 3 bloky (užitečnost 16). O den později potom si potom Veselý vylepšil své letošní střelecké maximum, když při výhře nad New Orleans nastřílel 12 bodů (8/6 za 2 body), ke kterým během 23 minut na hřišti přidal 7 doskoků (z toho 5 v útoku) a 1 blok (užitečnost 15).

Ve zbývajících dvou utkáních už se českému podkošovému hráči, stejně jako celému týmu Wizards, příliš nedařilo. Při vysoké prohře s Indianou odehrál 15 minut, během nichž si připsal 3 doskoky a 1 zisky, a při prohře s Houstonem strávil na palubovce 7 minut a zaznamenal 2 body a 3 doskoky.

Své letošní průměry si Jan Veselý vylepšil na 15,8 minuty, 3,4 bodu, 3,9 doskoku, 1 zisk a 0,6 bloku na zápas.

ŠPANĚLSKO

Sevilla – Obradoiro 80:71 (Tomáš Satoranský 31 minut, 7 bodů, 5 doskoků, 5 asistencí; Ondřej Balvín 25 minut, 6 bodů, 12 doskoků, 2 bloky – Pavel Pumprla 20 minut, 3 body, 2 doskoky)

Vitoria – Panathinaikos 64:72 (David Jelínek 12 minut, 6 bodů)

Gipuzkoa – Vitoria 76:78 (Jelínek 4 minuty)

Valencia – Oostende 101:74 (Luboš Bartoň 13 minut, 9 bodů, 2 doskoky)

Valencia – Tenerife 92:67 (Bartoň 20 minut, 14 bodů, 6 doskoků, 2 zisky)

Huesca – Andorra 73:95 (Tomáš Hampl 10 minut, 3 body, 2 doskoky)

Azpeitia – Guadalajara 70:56 (Radovan Kouřil 3 minuty)

ITÁLIE

Treviglio – Ravenna 100:92 (Tomáš Kyzlink 10 minut, 3 body)

SLOVENSKO

Prievidza – Inter 84:75 (Ondřej Starosta 11 minut, 4 body, 2 doskoky)

ŠVÉDSKO

Norrköping – LF Basket 78:74 (Jan Tomanec 26 minut, 9 bodů, 8 doskoků)

NBA

Charlotte – Washington 83:97 (Jan Veselý 21 minut, 6 bodů, 6 doskoků, 3 zisky, 3 bloky)

New Orleans – Washington 96:102 (Veselý 23 minut, 12 bodů, 7 doskoků)

Indiana – Washington 93:66 (Veselý 15 minut, 3 doskoky)

Washington – Houston 107:114 (Veselý 7 minut, 2 body, 3 doskoky)

NCAA

Seton Hall – Villanova 67:83 (Patrik Auda 35 minut, 13 bodů, 6 doskoků, 2 bloky)

Tulsa – Tulane 97:71 (Tomáš Brůha 9 minut, 4 body, 3 doskoky)

N. Texas – Tulane 62:73 (Brůha 13 minut, 2 body)

Oklahoma St. – Texas 87:74 (Marek Souček 4 minuty, 1 bod)

Zdroj foto: chrishmt0423; Keith Allison, Flickr