Češi v akci 4.-10.11. Hráčem týdne Tomáš Satoranský

HRÁČ TÝDNE

Tomáš Satoranský podává od začátku sezony výborné výkony a po dalším zdařilém utkání jsme jej znovu vybrali nejlepším českým hráčem v zahraničí v minulém týdnu.

Rozehrávač Sevilly byl klíčovou postavou svého týmu v utkání proti Fuenlabradě, v které Cajasol navzdory nevydařené první čtvrtině (11:20) dokázal zvítězit 74:60. Satoranský strávil v utkání na palubovce 31 minut (jen o 2 minuty méně než nejvytíženější hráč Marcos Mata) a při výborné úspěšnosti střelby (9/6 za dva body, 1/1 trojky) nastřílel 15 bodů. Navíc přidal 2 doskoky, 4 asistence a 1 zisk a za celé utkání neztratil ani jeden míč. Celkově byl s 15 body nejlepším střelcem svého týmu, druhým nejlepším střelcem celého utkání a s validitou 19 také nejužitečnějším hráčem zápasu.

ŠPANĚLSKO

Sevilla – Fuenlabrada 74:60 (Tomáš Satoranský 31 minut, 15 bodů, 2 doskoky, 4 asistence; Ondřej Balvín 21 minut, 5 bodů, 4 doskoky, 2 asistence)

Vitoria – CZ Bělehrad 63:73 (David Jelínek 24 minut, 10 bodů, 3 doskoky, 3 asistence)

Valladolid – Vitoria 58:87 (Jelínek 21 minut, 9 bodů, 2 doskoky)

Badalona – Obradoiro 70:63 (Pavel Pumprla 19 minut, 1 bod, 3 doskoky)

Andorra – Palencia 71:68 (Tomáš Hampl 9 minut, 8 bodů, 4 doskoky)

Caceres – Guadalajara 65:66 (Radovan Kouřil 9 minut)