Češi v akci 27.1.-2.2. Hráčem týdne Pavel Pumprla

HRÁČ TÝDNE

Hráčem týdne mezi českými basketbalisty v zahraničí jsme tentokrát vybrali hráče španělského Obradoira Pavla Pumprlu. Ten svým výborným výkonem výrazně přispěl k výhře svého týmu nad Tenerife 84:76.

Český křídelník strávil na palubovce 35 minut a byl nejvytíženějším hráčem svého týmu. Při výborné úspěšnosti střelby (7/4 za dva body, 3/2 trojky, 2/2 trestné hody) nasázel soupeřům 16 bodů (2. nejlepší střelec Obradoira) a navíc přidal 4 doskoky (všechny v útoku), 2 asistence a 2 zisky. S validitou 19 byl potom druhým nejužitečnějším hráčem vítězného týmu.

V letošní sezoně český reprezentant zatím dosahuje průměrů 23,8 minuty, 6,8 bodu, 2,9 doskoku, 2,1 asistence a 1,2 zisku na zápas. Jeho Obradoiro je v tabulce aktuálně na dvanáctém místě.

ŠPANĚLSKO

Sevilla – Gipuzkoa 80:59 (Tomáš Satoranský 27 minut, 10 bodů, 4 doskoky, 2 asistence, 2 zisky; Ondřej Balvín 18 minut, 7 bodů, 10 doskoků, 2 zisky)

Vitoria – Anadolu Efes 66:72 (David Jelínek 20 minut, 7 bodů, 2 doskoky)

Gran Canaria – Vitoria 84:81 (Jelínek 16 minut, 6 bodů)

Zielona Góra – Valencia 82:77 (Luboš Bartoň 10 minut, 2 body)

Valencia – Barcelona 95:93 (Bartoň 21 minut, 6 bodů, 4 doskoky)

Obradoiro – Tenerife 84:76 (Pavel Pumprla 35 minut, 16 bodů, 4 doskoky, 2 asistence, 2 zisky)

ITÁLIE

Treviglio – Lucca 73:54 (Tomáš Kyzlink 23 minut, 8 bodů, 2 asistence, 2 zisky)

SLOVENSKO

Banská Bystrica – Inter 86:94 (Ondřej Starosta 26 minut, 6 bodů, 2 doskoky, 2 asistence)

Svit – Inter 67:70 (Starosta 24 minut, 13 bodů, 8 doskoků, 2 asistence)

ŠVÉDSKO

Norrköping – Uppsala 665:61 (Jan Tomanec 4 minuty)

Örebro – Norrköping 74:85 (Tomanec 18 minut, 8 bodů)

KYPR

Apoel – Keravnos 68:64 (Michal Křemen 23 minut, 3 body, 4 doskoky, 2 asistence)

AEL – Etha 53:81 (Pavel Englický 35 minut, 18 bodů, 7 doskoků, 2 asistence)

NCAA

Seton Hall – Butler 57:64 (Patrik Auda 15 minut, 2 doskoky)

Xavier – Seton Hall 60:68 (Auda 18 minut, 2 body)

S. Mississippi – Tulane 78:47 (Tomáš Brůha 3 minuty)

JAPONSKO

Aisin AW – Toyoda Gosei 89:72 (Ladislav Pecka 39 minut, 15 bodů, 17 doskoků, 2 asistence)

Aisin AW – Toyoda Gosei 70:62 (Pecka 36 minut, 18 bodů, 16 doskoků, 2 asistence)

Zdroj foto: Václav Mudra, ČBF