Češi v akci 20.-26.1. Hráčem týdne Tomáš Satoranský

Hráčem týdne jsme mezi českými basketbalisty v zahraničí tentokrát vybrali Tomáše Satoranského, který se blýskl vynikajícím výkonem v utkání proti Barceloně.

Český rozehrávač odehrál v neděli v domácím zápase s Barcelonou 31 minut, během kterých nastřílel 14 bodů, když trefil 4 ze 7 střel za dva body a 2 ze 3 trojek. Navíc doskočil 4 míče (2 v útoku) a přidal 5 asistencí a 2 zisky. Satoranský byl třetím nejlepším střelcem utkání, dosáhl nejvyšší užitečnosti ze všech hráčů na palubovce (validita 20) a ve svém týmu měl nejvíce asistencí a čtvrtý největší počet doskoků).

V letošní sezoně zatím český reprezentant dosahuje průměrů 31 minut, 12,8 bodu, 3,8 doskoku, 4,4 asistence a 1,6 zisku na zápas. Jeho Sevilla je aktuálně na devátém místě ligové tabulky.

ŠPANĚLSKO

Sevilla – Barcelona 57:62 (Tomáš Satoranský 31 minut, 14 bodů, 4 doskoky, 5 asistencí, 2 zisky; Ondřej Balvín 30 minut, 7 bodů, 11 doskoků)

Vitoria – Olympiacos 70:89 (David Jelínek 21 minut, 12 bodů)

Fuenlabrada – Vitoria 74:73 (Jelínek 21 minut, 4 body)

Valencia – Zielona Góra 90:53 (Luboš Bartoň 18 minut, 7 bodů, 2 doskoky)

Valencia – Badalona 85:69 (Bartoň 24 minut, 10 bodů, 2 doskoky, 3 asistence, 2 zisky)

Obradoiro – Bilbao 89:81 (Pavel Pumprla 25 minut, 11 bodů, 5 doskoků, 4 asistence)

Breogan – Andorra 74:77 (Tomáš Hampl 9 minut)

Castello – Guadalajara 86:61 (Radovan Kouřil 8 minut, 1 bod)

SLOVENSKO

Levice – Inter 74:94 (Ondřej Starosta 25 minut, 19 bodů, 11 doskoků)

ŠVÉDSKO

Norrköping – Solna 69:65 (Jan Tomanec 6 minut, 2 body)

KYPR

Apollon – Apoel 78:89 (Michal Křemen 24 minut, 12 bodů, 3 doskoky)

NBA

Washington – Philadelphia 107:99 (Jan Veselý 19 minut, 6 bodů, 4 doskoky)

NCAA

St. John’s – Seton Hall 77:76 (Patrik Auda 29 minut, 12 bodů, 7 doskoků, 2 zisky)

Seton Hall – De Paul 86:69 (Auda 25 minut, 9 bodů, 6 doskoků, 5 asistencí)

E. Carolina – Tulane 54:59 (Tomáš Brůha 4 minuty)

ODU – Tulane 70:64 (Brůha 10 minut, 2 body, 4 doskoky)

Zdroj foto: Václav Mudra, ČBF