Češi v akci 2.-8.12. Hráčem týdne Ondřej Starosta

HRÁČ TÝDNE

Nejlepším českým hráčem působícím v zahraničí byl v minulém týdnu pivot slovenského Interu Bratislava Ondřej Starosta. Zkušený bývalý reprezentant odehrál při vysoké výhře svého týmu na palubovce Spišské Nové Vsi 26 minut a nastřílel během nich při vysoké úspěšnosti střelby (9/6 za dva body, 1/1 trestné hody) 13 bodů (třetí nejlepší střelec Interu). Navíc byl s 10 doskoky (6 v obraně a 4 v útoku) nejlepším doskakovačem utkání a přidal také 1 zisk a 2 bloky. S validitou 21 byl druhým nejužitečnějším hráčem zápasu.

V letošní sezoně zatím Starosta dosahuje průměrů 23,4 minuty, 11,1 bodu, 7, 1 doskoku a 1,4 bloku na zápas.

ŠPANĚLSKO

Vitoria – Lietuvos rytas 79:63 (David Jelínek 26 minut, 5 bodů, 2 doskoky)

Vitoria – Valencia 78:79 (Jelínek 16 minut, 10 bodů)

Obradoiro – Gran Canaria 77:83 (Pavel Pumprla 35 minut, 11 bodů, 3 doskoky, 3 asistence, 2 zisky)

Andorra – Barcelona II 80:61 (Tomáš Hampl 22 minut, 5 bodů, 3 doskoky)

Cambados – Guadalajara 60:66 (Radovan Kouřil 15 minut)

ITÁLIE

Reggio Calabria – Treviglio 65:75 (Tomáš Kyzlink 26 minut, 12 bodů, 2 doskoky, 2 zisky)

SLOVENSKO

Spišská Nová Ves – Inter 56:94 (Ondřej Starosta 26 minut, 13 bodů, 10 doskoků, 2 bloky)