Češi v akci 11.-17.11. Hráčem týdne opět Tomáš Satoranský

HRÁČ TÝDNE

Nejlepším českým hráčem působícím v zahraničí jsme pro minulý týden vybrali už potřetí v řadě Tomáše Satoranského. Mladý rozehrávač navázal na zdařilé výkony z předchozích zápasů a tentokrát dovedl svoji Sevillu k vítězství nad Zaragozou. Pro Cajasol je to třetí výhra v řadě díky níž tým vyrovnal svoji letošní bilanci na tři výhry a tři prohry.

Český reprezentant strávil tentokrát na palubovce 33 minut a s 16 nastřílenými body (9/5 z pole, 8/6 trestné hody) byl společně s Marcosem Matou nejlepším střelcem utkání. Navíc přidal 4 doskoky, 6 asistencí a osmkrát jej soupeři museli zasravit za pomoci faulu. S validitou 24 byl Satoranský s přehledem nejužitečnějším hráčem utkání.

ŠPANĚLSKO

Zaragoza – Sevilla 66:74 (Tomáš Satoranský 33 minut, 16 bodů, 4 doskoky, 6 asistencí; Ondřej Balvín 13 minut, 4 body, 11 doskoků)

Kubaň – Vitoria 85:84 (David Jelínek 22 minut, 6 bodů, 2 asistence)

Vitoria – Malaga 82:75 (Jelínek 24 minut, 12 bodů, 2 asistence)

Obradoiro – Valencia 70:102 (Pavel Pumprla 19 minut, 8 bodů, 2 doskoky, 2 asistence)

Lleida – Andorra 94:99 (Tomáš Hampl 21 minut, 10 bodů, 5 doskoků)

Guadalajara – Palma 70:74 (Radovan Kouřil 7 minut, 4 body)

ITÁLIE

Treviglio – Agrigento 62:74 (Tomáš Kyzlink 37 minut, 6 bodů, 2 doskoky)

SLOVENSKO

Inter – Banský Bystrica 84:77 (Ondřej Starosta 26 minut, 11 bodů, 8 doskoků, 5 bloků)

Svit – Inter 82:96 (Starosta 19 minut, 5 bodů, 8 doskoků)

ŠVÉDSKO

Pyrinto – Norkköping 78:65 (Jan Tomanec 34 minut, 10 bodů, 7 doskoků)

Norrköping – Nassjo 90:59 (Tomanec 21 minut, 9 bodů, 3 doskoky, 3 asistence, 2 bloky)