Blog Pavla Pumprly: O Willy Fogovi, “bezdomovci” Petru Bendovi a španělském deja vu

Zdravím opět po chvilce všechny basketbalové fanoušky. Přišel čas se znovu podělit o pár mých postřehů a myšlenek a zážitků a všechno se, hodně překvapivě, bude týkat basketu :)

Pokud se nepletu, tak jsem posledně sliboval, že se podělím o nějaké zážitky z mého domovského města, ale obávám se, že to budu muset nechat až na nějaké klidnější období, jelikož se děje okolo tolik zajímavého, že by byla škoda se k tomu aspoň slůvkem nezmínit.

Pochopitelně pečlivě sleduji dění v Mattonce a vypadá to, že se nám lehce rozčeřili vody a že s vyjímkou Nymburka bude liga letos neskutečně vyrovnaná. Výsledky se dopředu těžce odhadují a o překvapení vůbec není nouze. Velkým tématem je určitě pomalejší vstup finalistů z posledních sezon z Prostějova, kdy třeba jejich prohra v Opavě už musela znamenat velký vykřičník. Každopádně v posledních kolech jdou jejich výkony, aspoň tedy výsledkově, nahoru. Naopak příjemným překvapením jsou skvělé výkony Ostravy, která se velmi rychle stala černým koněm ligy a mohla by pravidelně zatápět týmům z první čtyřky a třeba se i stát jedním z nich.

Nejvíc je moje pozornost každopádně upnutá na Nymburk, s kterým některé výsledky pořád prožívám a díky pravidelným hovorům s klukama z týmu mám i nejvíc informací. Bohužel pro Nymburk se tým od minulé sezony hodně proměnil a tak jde na týmu znát určitá nesehranost, která už se projevila nutností výměny několika hráčů a příchodem nových. Díky tomu se ne úplně přesvědčivé výkony střídají s překvapivými výhrami, jako byla, tedy aspoň pro mě, ta domácí oproti nabité Lokomotivě Kubáň. No a teď k těm novým posilám :)

Dá se vlastně použít s klidným svědomím slovo nový, když jde vlastně v obou případech o “staré známé”? No každopádně, kdo mi bude tvrdit, že tyto příchody čekal, tak mu neuvěřím ani za nic, protože já jsem při obdržení novinky, jak o příchodu Jirky, tak i Rada, zůstal s otevřenou pusou.

Nechápejte mě špatně, myslím, že to jsou velmi dobré posily, jen jsem to zkrátka vůbec nečekal. Jirka, který vyznává spíše styl Willyho Foga se z ničeho nic vrací na rodnou hroudu a udělá tím z Petra Bendy potenciálního bezdomovce :) (asi nutné vysvětlení :) Petr Benda bydlí už roky s Radkem Nečasem několik let při výjezdech na pokoji, ale podle zákulisních informací vznikne staro-nová dvojice Nečas-Welsch :) ).

No a Rado vstupuje po několika letech znovu do stejné řeky, jen s malými odskoky po prestižních ligách v Itálii a Turecku? Další bomba. Koukám, že jsem se nějak rozepsal :) , tak už jen krátké hodnocení: Opravdu myslím, že oba budou Nymburku velkou měrou prospěšní v obou těžkých evropských soutěžích a přinesou jistotu zkušených výkonů a hlavně také přitáhnou diváky, což vidí každý hráč rád a před plnými halami se hraje vždycky líp.

Abych Vás absolutně neunudil a aspoň někdo dočetl až do konce, tak se jen lehce podívám na dosavadních výkonů mého Obradoira a mě. Jako týmu se nám zatím daří výborně, z prvních pěti zápasů jsme prohráli pouze jeden a to ve Valencii a to ještě po velkém boji a vyrovnaném průběhu, těsně o 4 body. S mými výkony to zase úplná sláva není. Máme silný tým a tak musím o každou minutu na hřišti bojovat, což je pro mě za poslední dvě sezony vcelku nezvyk.

Ale na jednu stranu jsem za to i rád, jelikož člověk potom absolutně nemusí hledat žádnou motivaci a každý trénink se snaží odedřít na 120%, aby ukázal, že na hřiště patří. Vracíme se do své první sezony v Nymburce, kdy jsem byl rád za každou minutu na hřišti a věřím, že se mi i tady podaří si vylepšit svou pozici v týmu a tím přidat i nějaké minuty.

Tak se mějte, bojujte o minuty na hřišti a příště už třeba bude čas i na nějaké drobnosti o městě nebo zážitcích se španělštinou :)

Zdroj foto: Václav Mudra, ČBF

Dále rozhodně stojí za přečtení