Basketbalová exhibice v Novém Jičíně

Jak nás informoval tiskový mluvčí novojičínských basketbalistů pan Milan Dvořák, v Novém Jičíně se chystá velká basketbalová show, na které se představí mnoho bývalých hráčů a trenérů, kteří se zapsali do historie basketbalu v tomto městě.

Účast přislíbilo deset mistrů republiky z roku 1999, kteří v tomto roce vybojovali jediný mistrovský titul pro Nový Jičín. Jsou jimi Josef Jelínek, Jaroslav Kovář, Bojan Lapov, Dušan Medvecký, David Panáček, Petr Welsch, Pavel Klimeš, Petr Kuffa, Tomáš Krba a Levell Sanders. Na lavičce budou spolu s celým mistrovským realizačním týmem také tehdejší trenéři Jiří „Fialka“ Růžička a Zbyněk Choleva.

Kromě nich se příznivci basketbalu mohou těšit například na Juraje Gavláka, Davida „Bobo“ Hájka, Coreyho Muirheada, Dušana Pandulu, Štěpána Reinbergera, Mateje Ventu, Tomáše Vošlajera, Luďka Jurečku, Rosťu Pelikána, Zbyňka Pospíšila, Ondru Šošku a další a také na výrazné trenérské osobnosti, jakými jsou Zdeněk „Béda“ Hummel či Zdeněk „Abbe“ Janík. Show se neobejde ani bez doprovodu novojičínských cheerleaders, které k místnímu basketbalu samozřejmě patří.

Pořadatelem akce je novojičínský basketbalový fan club pod záštitou basketbalového klubu. „Doufám, že novojičínská basketbalová hala opět po čase zažije bouřlivou atmosféru. Diváci se mohou těšit na miniutkání novojičínských mistrů České republiky proti bývalým novojičínským hráčům a hostům, jimiž budou sportovní komentátoři České televize. Součástí show budou doprovodné soutěže, jako jsou smečování či házení trojek,“ uvedla k programu předsedkyně organizačního výboru a vedoucí novojičínského fan clubu Danuše Starečková.

Dodejme, že začátek akce je v novojičínské hale v sobotu 16. února 2013 v 16:00 hod. a že výtěžek ze vstupného bude věnován Dětskému domovu Nový Jičín a obecně prospěšné společnosti DĚCKO, zřízené Základní školou speciální a Mateřskou školou speciální Nový Jičín, prostřednictvím které toto zařízení zajišťuje denní svoz dětí se zdravotním postižením do školy a ze školy.

Zdroj foto: BK Opava