5 věcí, které možná nevíte o Johnu Wallovi!

V návaznosti na jeho schopnosti jednou jeden skaut řekl: „Myslíte, že je Derrick Rose atletický hráč? Počkejte, až uvidíte hrát Johna Walla.“ Přesně tato pověst provází třiadvacetiletého mladíka dodnes. John Wall se jako jednička draftu rychle zařadila mezi nejlepší rozehrávače NBA. Obrovská rychlost, skvělý výskok a přehled na hřišti jsou charakteristiky, podle kterého Walla dobře poznáme. Co však o hvězdě Washingtonu možná nevíte?

  • Žádná výchova

Wall neměl lehké dětství. Svého otce téměř neznal, protože byl Wall senior ve vězení. Tam rozhodně nebyl nespravedlivě, na svém kontě měl loupežné přepadení i vraždu druhého stupně. Když se vrátil otec z vězení, osmiletý Johnathan si jej dlouho neužil, jeho otec zemřel měsíc po propuštění. Mladému Johnovi chyběla mužská autorita, která se na jeho výchově projevila. Matka Frances navíc musela neustále pracovat, aby svou rodinu uživila. John byl jako neřízená střela. Naštěstí pro něj i pro mnoho fanoušků se dal na basketbal.

  • Sobecká hvězda

Jeho problémy s výchovou se přenesly i na střední školu. Své spoluhráče neustále kritizoval, snižoval jejich kvalitu, vysmíval se jim. Jeho chování bylo neudržitelné a tak musel Wall ze střední školy Needhama Broughtona odejít. Jeho další kroky mířily na Křesťanskou akademii slova Božího, kde už se o jeho napravení postarali. Především trenér Levi Beckwith pomohl udělat z Walla týmového hráče a jeho výkony v dresu Holy Rams obletěly basketbalový svět. Skauti získali povědomí o komplexně vybaveném hráči.

  • Od rekordů na draft

Na univerzitě v Kentucky strávil Wall pouze jediný rok. Přesto tam zanechal velký dojem. Manažery NBA přesvědčil, že je moderním rozehrávačem, který umí hodně přihrávat, dobře střílet ze všech pozic i bránit. Těsně před koncem roku 2009 navíc překonal vážený rekord v asistencích.

Proti Hartfordu nasbíral Wall rovných 16 asistencí, 11 z nich dokonce už v prvním poločase. Vylepšil tak téměř 20 let starý rekord.

Ačkoliv je Kentucky jednou z nejprestižnějších univerzit v basketbalové části NCAA, Wall byl historicky prvním hráčem, který byl draftován jako jednička z této univerzity. Wizards dobře věděli. proč si jej zvolili.

  • Legendární vstup mezi smetánku

Wall vstoupil do nejlepší soutěže světa fantasticky. Takový nástup měl před ním už jen legendární Oscar Robertson. V prvních šesti zápasech měl Wall průměr přes 10 asistencí na zápas a navázal tak na úspěšnou štaci během Summer League 2010, kde se stal nejlepším hráčem. Ve svém třetím utkání Wall získal devět míčů, jen o pár dní později zaznamenal v zápase proti Houstonu neuvěřitelné statistiky – 19 bodů, 13 asistencí, 10 doskoků a 6 zisků. Wall dal rázně vědět o svém talentu.

  • Dělej Johna Walla!

Už na univerzitě v Kentucky se stal Wall ohromně populárním. Jeho oblíbenost znásobila i rappová píseň skupiny Troop 41, která byla jen o něm. Song „Do the John Wall“ ještě více zpopularizoval Wallovo typické gesto, tedy vytáčející se pěsti do stran. „Zbývají tři sekundy na časomíře, projdu obranu, brácho, jsem nezastavitelný,“ volně přeloženo se zpívá v písni, která má na serveru YouTube přes 13 milionů shlédnutí.

Líbil se vám článek o Johnu Wallovi, ale chcete si přečíst o jiných hvězdách NBA? Již dříve jsme psali o Kevinu Durantovi, Chrisi Paulovi, Vinci Carterovi, Rickym Rubiovi nebo Jamesi Hardenovi!

V anketě můžete rozhodnout o tom, kdo bude příštím hráčem v našem hledáčku. Vyberte si z těchto legend, o které se chcete dozvědět více!

O kterém hráči byste chtěli číst v dalším vydání našeho seriálu?

  • Patrick Ewing (27%, 6 hlasů)
  • Isiah Thomas (27%, 6 hlasů)
  • Jerry West (23%, 5 hlasů)
  • Tim Hardaway senior (18%, 4 hlasů)
  • Oscar Robertson (5%, 1 hlasů)

Počet hlasujících: 22

Loading ... Loading ...

zdroj foto: Keith Allison, Flickr