2. hrací den MČR starších žákyň: Brno mělo namále, Slovanka přehrála semifinálové překvapení Trutnov

Dopolední program Mistrovství České republiky starších žákyň nabídl překvapivý výsledek. Trutnov si v druhém čtvrtfinálovém duelu vyšlápl na Valosun. Ten zjevně opařený po pátečním debaklu s Brnem podlehl výběru Petra Kapitulčina. Ten pro Xbasket.net uvedl k postupu Východočešek do bojů o medaile: „Podle tabulky to bylo překvapení. Valosun byl favorit. My jsme byli ale dobře připraveni. Šli jsme do toho, že chceme uspět a podařilo se.“

V semifinálovém souboji odešla Kara jednoznačně poražena. Na vině byla i marodka, jež sužuje tým po celou sezónou ve všech kategoriích. „Utekl nám úvod. Slovanka vedla brzy o 15 bodů, a pak jsme se s nimi poločas drželi. V 25. minutě to bylo ještě o 14. Nastoupili jsme bez tří hráček a během třetí čtvrtiny se zranily další dvě. Slovanka měla dneska jediný zápas a vzhledem k systému, který má své plusy a mínusy, jsme na ni neměli, protože jsme měli v nohách předchozí zápas,“ komentoval Kapitulčin semifinálový neúspěch.

Sobotní program otevřel souboj Prostějova se Žďárem nad Sázavou a překvapivě i v něm nebyl outsider zápasu daleko k úspěchu. „Žďár byl v sedmi hráčkách. My jsme po Slovance měli psychicky deku. Poločas nám trvalo, než jsme se z páteční porážky sebrali a hráli na 100 %. Dokázali jsme smazat poločasové manko o 9 bodů a vyhrát,“ sdělil k zápasu prostějovský trenér Buriánek.

Jeho výběr nebyl v semifinále daleko o senzace, vítězi základní části podlehl rozdílem jediného koše. „Brno si bylo jasně vědomo, že hraje doma, je favoritem a my jsme se jich dokázali držet. Bodově nám neodskočili. I když to bylo minus 15, dokázali jsme se do zápasu vrátit. Bojovali jsme, dřeli jsme, holky ze sebe vydaly maximum a ukázaly kvalitu. Chyběl krůček. Kdyby zápas trval o minut déle nebo se více přiklonilo štěstí na naši stranu, věřím, že bychom uspěli,“ komentoval neúspěšné semifinále lodivod Hanaček.

Ten v nedělní souboji s Trutnovem přijímá roli favorita, ale zároveň bere v potaz, že se jedná o zápas patnáctiletých děvčat. Trenér Trutnova Kapitulčin chce ze svého týmu i přes marodku vydolovat v posledním zápase sezóny maximum. „Favorit je jasný. Budeme je chtít potrápit. Máme velký kádr 16 hráček, nicméně vliv na kvalitu naše marodka 7 hráček má. U dvou je jasné, že to nepůjde. U zbylých se uvidí v neděli dopoledne. Je to poslední zápas sezóny, uvidíme, co budeme moc.“

Výsledky 2. hracího dne:

OP Prostějov-BK Žďár nad Sázavou 68:61
Valosun Brno-Kara Trutnov 43:55
SŠMH Brno-OP Prostějov 71:68
Basket Slovanka-Kara Trutnov 83:39

Zdroj foto: dorkybrno.webnode.cz