2. a 3. kolo Extraligy U17

Hned v prvních dvou kolech byly viděny překvapivé výsledky a vypadá, že letošní sezóna bude velmi vyrovnaná.

2. kolo

Sokol pražský – Orli Prostějov                 86:77   (18:20 43:39 63:60)

Na začátku utkání si domácí dokázali vytvořit osmibodový náskok. Ten se Prostějovu dokázal do konce první čtvrtiny smazat. V druhé půli domácí zbytečnými chybami trestali sami sebe a soupeře tím drželi v utkání. V posledních minutách se jim však povedlo koncentraci utkání pozvednout a tento úsek vyhrát 11:0.

Střelci: Sokol- Kačaba (2 trojky) a Hartig 18, Růžička (1 trojka) 16, Savič 14

Prostějov- Nábělek (3 trojky) 27, Váňa (2 trojky) 19, Kubát (2 trojky) 17

Sokol Písek – JBC Brno                     74:72  (19:21 36:38 61:63)

První polovina byla velice vyrovnaná. Sršně táhnul střelecky Janda, a Brno těžilo zase z rychlých protiútoků. V poločase vedlo Brno o dva body. Začátek druhého poločasu vyšel Sršňům na jedničku a vedli i o 12 bodů. Toto vedení si, ale do posledního dějství nedokázali udržet a dokonce prohrávali znovu o 2 body. V poslední periodě se bojovalo za každý koš. V závěru zápasu byli domácí o dva body lepší a mohli se radovat z vítězství.

Střelci: Písek- Svoboda 25, Janda 23 (5 trojek), Hornát 11, Mikolášek 7 (1 trojka)

Brno- Grünwald (1 trojka) 16, Čada (3 trojky) 15, Chludil (1 trojka) a Bláha 13

USK Praha – BA Nymburk                34:74  (6:29 10:45 20:54)

Nymburk na domácí USK vlítnul hned ze začátku. Těžil především z dobré obrany a rychlých protiútoků. Týmu se dařili i trojky, když hned tři hráče trefili po třech trojkách. Domácí si v prvním poločase nevěděli vůbec rady a pouhých 10 bodů mluví za vše. Druhou půli dohrávali už na obou stranách hráči z lavičky. Pro Nymburk je toto vítězství velmi důležité. Naopak USK by mělo na tento zápas rychle zapomenout.

Střelci: USK- Chaloupka 9 (1 trojka), Žikla a Tůma 6

Nymburk- Kotásek (3 trojky) 22, Ivan (3 trojky) 15, Novotný (3 trojky) 11

Slavoj Litoměřice – Synthesia Pardubice               65:59  (14:16 31:34 51:48)

Velké překvapení se zrodilo, když nováček extraligy si poradil s loňskými mistry. Domácí Litoměřice začaly zápas velmi dobře a vedly 12:3. Pardubice se, ale vrátily do zápasu i díky dobré střelbě z dlouhé vzdálenosti. V poločase už měly dokonce 3 bodový náskok. I vstup do druhé půle vyzněl lépe pro hosty a vedli už o 8 bodů. Domácí, povzbuzovaní svými hlasitými diváky, nesvěsili hlavy dolů a ještě zabojovali. To se povedlo a 5 minut před koncem vedli. A i v koncovce byli nakonec lepší a mohli potěšit nejen sebe, ale i spoustu diváků.

Střelci: Slavoj- Kynzl (3 trojky)22, Seifert (3 trojky) 15, Sedláček 9

Pardubice- Pešík (3 trojky) 15, Kantůrek (1 trojka) 13, Horký 10

BK Loko Plzeň            – BCM Slez. Ostrava              54:72  (16:17 27:33 34:50)

Začátek zápasu vyzněl lépe pro domácí a vedli 10:4. Po té ale přestali hrát, Ostrava toho využila a po první půli vedla o 6 bodů. Po poločase chtěli domácí ještě zápas zdramatizovat, ale to se nepovedlo a Ostrava šla do dvouciferného vedení. V poslední periodě si ho dokázali udržet a vyhrát.

Střelci: Plzeň- Kozák 13, Výcha 12, Král (2 trojky) 10

Ostrava- Bukovjan (1 trojka) a Štěpánek 13, Havlík (1 trojka) 9, Slavík 8

GBA Sparta Praha – BC Nový Jičín              72:57  (25:13 43:32 55:44)

Sparta si ve svém prvním zápase poradila s Novým Jičín. Domácí táhli střelecky nové posily. V první čtvrtce si domácí vytvořili 12 bodů náskok. Ten si dokonce utkání udrželi a mohli slavit první vítězství.

Střelci: GBA- Welsch (1 trojka) 17, Švarc 16, Kulčák 14, Drgon 10

Nový Jičín- Střítezský (7 trojek) 25, Rudolf 23, Beneš 6

3. kolo

Sokol pražský – JBC Brno                  85:75  (20:16 38:36 66:54)

Zápas se pro domácí vyvíjel stejně jako ten sobotní se šťastným koncem. Opět vydařený vstup do utkání a polevení. Soupeři dovolili vrátit se do utkání a to hned několikrát. Jak v první čtvrtině, tak v poslední, kdy soupeř snižoval na rozdíl pouhých 6 bodů. Nakonec si znovu pohlídal koncovku a zvítězili.

Střelci: Sokol- Sýkora (2 trojky) 17, Hartig (1 trojka) 15, Růžička (1 trojka) 12

Brno- Čada (3 trojky) 25, Rudický 15, Marek 11

Sokol Písek – Orli Prostějov             61:90  (18:15 29:38 48:66)

Domácí v úvodu navázali na sobotní výborný výkon a první periodu vyhráli. Po té už se jim tolik nedařilo a otěže zápasu převzal Prostějov, který měl dobrou střelbu. Orlům se nakonec povedl nastřílet 90 bodů i díky 13 úspěšným trojkám.

Střelci: Písek- Bartoš (3 trojky) 21, Svoboda (3 trojky) 16, Janda (2 trojky) 14

Prostějov- Váňa (4 trojky) 26, Kubát (4 trojky) 20, Francírek (2 trojky) 12, Nábělek 10

USK Praha – Synthesia Pardubice               65:54  (24:16 39:30 49:42)

Domácí v první půli těžili především svoji rychlostí a ukázkovými protiútoky. Po té co se Pardubicím povedlo zastavit tyto přednosti domácích, začal se hrát vyrovnaný zápas. USK i díky úspěšné střele za tři body s klaksonem, od Farského, šli do poslední periody s náskokem 7 bodů. Domácí začali ještě bránit zónu a odskočili na dvouciferný rozdíl. Závěr zápasu si už zkušeně pohlídali

Střelci: USK- Tůma 19, Chaloupka (1 trojka) 12, Gareis (2 trojky) 10

Pardubice- Lahučký 12, Brožek 9, Kantůrek (1 trojka) a Pešík 8

Slavoj Litoměřice – BA Nymburk                67:76  po prodloužení (9:17 29:32 46:47 61:61)

Po sobotním velkém vítězství, chtěli Litoměřice uspět i proti Nymburku. Střelba z perimetru se nedařila ani jednomu z týmů, a tak se zápas rozhodoval ve vymezeném území. Nymburk byl sice vyšší, ale domácí pod košem bojovali a byl to velmi vyrovnaný zápas. Litoměřice mohly zápas rozhodnout. Tři vteřiny před koncem házel domácí Maxa dva trestné hody, ale proměnil pouze jeden. Proto utkání dospělo do prodloužení a nutno podotknout, že zaslouženě. Oba týmy byly vyrovnané a tak rozhodovalo 5 minut navíc. V tomto hracím období již Nymburk dominoval a odváží si tak velmi cennou výhru a dva body do tabulky. Litoměřice odehrály vynikající utkání, přinutily Nymburk sáhnout si na dno sil a určitě nezklamaly zaplněnou halu.

Střelci: Slavoj- Kynzl (2 trojky) 19, Maxa (2 trojky) 17, Sedláček 14, Klouda 10

Nymburk- Kolář (2 trojky) 20, Kotásek (1 trojka) a Nečas 15

BK Loko Plzeň            – BC Nový Jičín                      94:52  (23:14 44:24 74:37)

Od úvodu šli domácí do mírného vedení. Utkání se prakticky rozhodlo ve 2. čtvrtině. Plzeň zatlačila a v poločase vedla už o 20 bodů. Ve druhé půli domácí nepřestali v nasazení, a tak se do hry mohla zapojit i lavička.

Střelci: Plzeň- Kozák 26, Výcha 13, Morávek 12

Nový Jičín- Rudolf 25, Střítezský (2 trojky) 13, Beneš a Šimčík 4

GBA Sparta Praha – BCM Slez. Ostrava                  72:67 po prodloužení   (17:19 38:36 50:50 63:63)

V tomto duelu se proti sobě střetly oba týmy, které v sobotu vyhrály. Zápas to byl velmi vyrovnaný a nikdo se nedokázal výrazně bodově odskočit. A tak se konalo už druhé prodloužení v tento hrací den. To se lépe povedlo domácím, které táhnul rozehrávač Welsch s 26 body.

Střelci: GBA- Welsch (1 trojka) 26, Celina (1 trojka) 13, Kulčák 10